Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ta alım - satım dönemi başlıyor

Giriş Tarihi: 3.11.2015 17:05 Güncelleme Tarihi: 3.11.2015 17:07
Facebook'ta alım - satım dönemi başlıyor

, milyonlarca üyesi olan alım-satım sitelerine rakip mi olacak?

Hemen her gün Facebook hakkında yeni bir haberle karşınıza çıkıyoruz. 1 milyarı aşkın kullanıcısı bulunan bu platform, sürekli yeni özellikler üzerine düşünüyor, testler gerçekleştiriyor. İşte bunlardan bir tanesi de bölgelere özel olarak gerçekleştirilen alım - satım işlemleri olabilir.

iPhone'daki uygulamasını kullanan birçok kişi, uygulamanın içinde "Local Market" ismi verilen bir seçenekle karşılaşmaya başladı. Aşağıdaki görsellerin de bu kullanıcılar tarafından paylaşıldığını belirtelim.

Kısacası, yakında Facebook profiliniz üzerinen bir şeyleri satışa çıkarabilecek ya da satışta olanlar arasından alımlar gerçekleştirebileceksiniz. Local Market, bulunduğunuz bölgeye göre size sonuçlar sunacak ve bu sonuçlar, giyim, hobi, müzik, kitaplar, oyuncaklar gibi başlıkların altında sıralanacak. Böylelikle ihtiyaç duyduğunuz bir şeye rahatlıkla erişebilmeniz sağlanacak.

Konu hakkında bilgi veren bir Facebook yetkilisi, insanların bir şeyleri rahatlıkla bulabilmeleri ve alım-satım yapabilmeleri için çalışmalar yürüttüklerini, henüz bu testlerin daha başlarında olduklarını bildiriyor.

Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.

Facebook, 'gerçek isim kullanma' politikasında değişikliğe gidiyor

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook'ta alım - satım dönemi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN