Türkiye'nin en iyi haber sitesi

silah oldu

Giriş Tarihi: 4.11.2015 16:09
Samsung Galaxy S5 silah oldu

Samsung'un Galaxy S5'i, Hollanda polisinin önemli bir "silahı" haline geldi!

Hollanda polisi, biber gazı, cop gibi alışıldık silahların dışında yeni, ancak pek tehlikeli olmayan bir silah daha taşımaya başladı. Ülkenin Ulusal Polisi'nden 10.000 polis, özel bir yazılımla gelen Galaxy S5 kullanmaya başladı.

Polislere verilen , polis veritabanına bağlanabiliyor, bu sayede kişisel verilere erişebiliyor ve dijital ceza kesmeye olanak tanıyor. Bu sayede polis, herhangi bir kimsenin kimliği hakkında doğru söyleyip söylemediğini veya kimliğinin sahte olup olmadığını çok daha hızlı kontrol edebiliyor. Ulusal Polis'ten Edwin Delwel'e göre polislerin sisteme yalnızca bir isim ve doğum tarihi girmeleri yeterli oluyor. Bilgiler girildikten yalnızca birkaç saniye içinde kişinin fotoğrafı ve ek bilgileri ekrana geliyor. 2016'dan itibaren polisin telefon yoluyla bildirim yapabileceği, örneğin hırsızlık hakkında bilgileri girip bunun dijital olarak imzalanmış bir sürümünü kurbana epostayla gönderebileceği söyleniyor.

Cezaların sözkonusu kişinin kimlik kartını tarayarak imzalanabileceği söyleniyor. Yeni sistem, şimdilik dar bir alanda denense de önümüzdeki sene 33.000 polis memurunu kapsayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung Galaxy S5 silah oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN