Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'fav'lamayı kaldırdı!

Giriş Tarihi: 4.11.2015 14:17
Twitter 'fav'lamayı kaldırdı!

"favori" butonunda değişiklik yaptı. Dünyaca ünlü sosyal paylaşım devi Twitter, "favorilere alma" butonu yerine "beğeni" butonu getirdi

kullanıcıları bugüne kadar istedikleri paylaşımın altındaki "" ikonuna tıklayarak twitter paylaşımlarını "favoriler" arasına alabiliyordu.

Sosyal medya devi twitter bu özelliğinde değişikliğe gitti. Twitter kullanıcıları artık beğendikleri twitter paylaşımlarını "" ikonuna tıklayarak "beğeniler" arasına ekleyecek.

Twitter yaptığı bu değişiklikle bir devri sona erdirmiş oluyor. 'Fav'lamak deyimi twitter için artık geçmişte kalan bir kelime olacak. Twitter kullanıcıları da artık paylaşımları 'fav'lamak yerine 'beğen'ecek.

Twitter paylaşımlarının altında yer alan ve gri renkli olan kalp ikonu, Twitter kullanıcıları paylaşımı k için kalp ikonu üzerine tıkladıklarında kırmızı renkte olacak.

Twitter yaptığı bu önemli değişikliği bir basın açıklamasıyla kullanıcılarına duyurdu. Twitter tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

"Birçok şeyi beğenebilirsiniz, ancak her şey favoriniz olamaz. Kalp farklı dilleri, kültürleri ve saat dilimlerini aşan evrensel bir sembol. Kalp daha anlamlı ve insanları birbirine daha çok bağlıyor. Yaptığımız ön araştırmalarda da insanların kalp butonunu daha çok sevdiğini gördük."

Değişiklik Twitter'ın video paylaşma uygulaması Vine'da da hayata geçirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter 'fav'lamayı kaldırdı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN