Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve kozlarını paylaşacak

Teknoloji devleri farklı bir alanda sıkı rekabete hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 7.12.2015 17:21
Samsung ve Apple kozlarını paylaşacak

Pay'in çıkmasıyla birlikte mobil ödeme pazarındaki tansiyon yavaş yavaş yükselmeye başladı. Google ve 'un kendi mobil ödeme sistemleri biliniyor, LG de yüksek ihtimalle bu isimler arasına katılacak.

Şimdilik Samsung Pay ve Apple Pay biraz daha ön planda. Bu iki sistem farklı ülkelerde aktif şekilde kullanılacak. Gerçi Apple Pay, Amerika dışında birkaç ülkede hizmete girdi. Apple, Çin'de de mobil ödeme sisteminin kullanılmasını istiyor. Şubat ayında bu durum gerçekleşebilir, fakat Samsung yola taş koyabilir. Neler olduğuna birlikte bakalım.

İki farklı ödeme sistemi

Korea IT Times'ın sanayi kaynaklarına dayandırdığı taptaze raporuna göre Samsung Pay, 2016'nın ilk çeyreği içinde Çin'de aktif olacak. Rapor Samsung Pay'in ucuz segment yeni telefonlarla birlikte Çin mobil ödeme pazarına giriş yapacağını belirtiyor. Apple'in şubat ayı için hazırlık yaptığını ele alırsak, rekabet bir hayli sıkı olacak.

Kaynaklar Samsung'un Çin'in 4 büyük bankasıyla ve başka bankalarla görüşme içinde olduğunu söyledi. UnionPay'le de görüşmeler yapılıyor. UnionPay, Çin'de kredi ve banka kartları pazarının %90'nından fazlasına sahip.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung ve Apple kozlarını paylaşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN