o uygulamaları kaldırdı!

Sosyal medya devi , ve diğer uygulamalarını kaldırma kararı aldı. Facebook Slingshot, ve uygulamalarını tutmadığı gerekçesiyle ve uygulama mağazalarından kaldırdı

Giriş Tarihi: 8.12.2015 15:46
Facebook o uygulamaları kaldırdı!
tutmayan bazı uygulamalarını mağazalardan kaldırdı. Facebook, adını taşıyan özel biriminin altında farklı uygulamalar geliştirmişti. Sosyal paylaşım sitesinin deneysel yönünü ön plana çıkaran Creative Labs uygulamaları büyük kitlelere ulaşamadı. Bunun üzerine Facebook, projeden doğan üç uygulamayı (, ve ) ve uygulama mağazalarından kaldırdı. Creative Labs'in özel web sayfası da kapatıldı.

Facebook daha önce Snapchat ile ilgilenmiş ve satın almak istemişti. Snapchat'i bünyesine katamayan Facebook, ona rakip olarak Slingshot uygulamasını geliştirmişti. Ancak Slingshot beklenilen ilgiyi görmedi.

Facebook, Nisan ayında ise Riff ile karşımıza çıktı. Riff ile 20 saniye uzunluğunda videolar çekip arkadaşlarınız ile paylaşabiliyordunuz. Ancak bu servis de yine istenilen başarıyı yakalayamadı.


Facebook, Rooms uygulaması ile sohbet odaları oluşturarak burada kullanıcıların paylaşım yapmasını sağlıyordu. Ancak bu uygulama da yine beklenen ilgiyi görmedi.


FACEBOOK FARKLI DENEYLERE DEVAM EDECEK


Facebook, Slingshot ve diğer Creative Labs uygulamalarını kapatsa da, 360 derece videolar ve yapay zeka gibi alanlarda araştırmalarına devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook o uygulamaları kaldırdı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN