da sürücüsüz işine giriyor

Giriş Tarihi: 10.12.2015 15:34 Güncelleme Tarihi: 10.12.2015 15:35
Samsung da sürücüsüz otomobil işine giriyor

ve rekabeti, önümüzdeki yıllarda pazarında da yaşanabilir.

Güney Koreli teknoloji firması Samsung, birçok farklı pazarda faaliyet gösteriyor. Son yıllarda akıll telefonlar, tabletler ve televizyonlarla gündemde olsa da, 'un daha farklı çalışmaları da bulunuyor. İşte bu çalışmalara yakında kendi kendine gidebilen (self-driving) sürücüsüz otomobiller de katılabilir. Tabii hemen aklınıza "Samsung da araba yapacak" fikri yerleşmesin. Çünkü işler tam olarak böyle gelişmeyecek.

Reuters'ta yer alan habere göre Samsung, yeni nesil lerin hazırlanmasında pay sahibi olmak istiyor, ama kendi sını yapmayacak. Bunun yerine, diğer firmalar tarafından üretilecek arabalara parça ve yazılım desteği sunacak. İnternet bağlantısı, navigasyon, mobil cihazlarla bağlantı ve bir yeni nesil araba için gerekli olan birçok detayın Samsung tarafından hazırlanması gündemde.

Samsung, daha önce Renault firmasıyla otomobil üretimi için ortak çalışmalar da yürütmüştü.

Unutmadan, Samsung'un rakiplerinden Apple da bir süredir otomobillerle ilgileniyor, ama , yazılım tarafının yanında arabanın da tamamen kendi üretimi olmasını istiyor. En azından kesin olmayan detaylar bu yönde.

Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.

BMW, aceleci davranarak hata yapmak istemiyor

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung da sürücüsüz otomobil işine giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN