Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Whatsapp sesli ve görüntülü konuşma özelliği geldi mi?

Giriş Tarihi: 31.12.2015 11:55
Whatsapp sesli ve görüntülü konuşma özelliği geldi mi?

WhatsApp artık dünya üzerinde popüler olan ve internet üzerinden mesajlaşmayı, fotoğraf, müzik ve video göndermeyi sağlayan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulamaya ise sesli görüşme özelliği gelip gelmediği merak ediliyor.

WhatsApp Sesli Görüşme Özelliği dedikodusu çıktığı andan itibaren kullanıcılar arasında büyük bir beklenti yaratmıştı.

Beklenen yeniliği ertelediği öğrenildi! Kullanıcılarına bu sene bitmeden sunmayı planladığı önemli yenilik, başka bahara kaldı!

YENİ ÖZELLİK NASIL ÇALIŞIYOR?

Bu uygulamada ise yeni özellikler bulunuyor. WhatsApp Messenger'da ileti yazılan bölümün sol yanında emoji, sağ yanında ise fotoğraf ve ses kaydı özelliği bulunuyor. Yeni eklenen fotoğraf ikonuna tıkladığınızda sizi kameraya yönlendiriyor. Uygulamadan çıkmak zorunda kalmadan kamera seçeneği ile anında fotoğraf çekebilir ve karşı tarafa gönderebilirsiniz. WhatsApp kamerasında flaş ve ön kamera seçenekleri de bulunuyor.

NEDEN İPTAL EDİLDİ?

WhatsApp'ın sesli arama hizmetinin açılış tarihi, 2015'in ilk aylarına ertelendi.

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda popüler sohbet uygulamasına çağrı gönderebilme ve alabilme işlevi ekleme planlarını duyurmuştu. Wi-Fi üzerinden çalışacak olan işlevin 2014'ün ikinci çeyreğinde gelmesi bekleniyordu. Ancak bu hafta Code/Mobile konferansında konuşan WhatsApp CEO'su Jan Koum, bazı teknik sorunlar yaşadıklarını ve bu nedenle işlevin gecikeceğini söyledi. Bu sorunlar arasında WhatsApp uygulamasının mikrofon erişiminin olmaması da bulunuyor.

Sevilen uygulama, 2014'ün başlarında Facebook tarafından satın alınmıştı. Facebook'un mesaj göndermeye ve Wi-Fi üzerinden sesli görüşmeler yapmaya izin veren Facebook Messenger adında bir uygulaması da var. İki uygulamanın sesli görüşme konusunda birbirlerine nasıl rakip olacakları merak konusu, ancak Koum'a göre iki uygulama birbirine rakip değil - Facebook Messenger, cep ve masaüstü uygulamalarını kullananları hedeflerken
sadece mobil cihazlarda çalışacak biçimde geliştiriliyor.

NASIL İNDİRİLİR?

Mobil Akıllı telefonlarda Whatsapp fırtınası devam ediyor. Hatta WhatsApp, ücretli uygulama indirebilen mobil kullanıcıları arasında öyle popüler oldu ki, SMS servisi yerine Whatsapp uygulaması aracılığı ile yazışmalar yapılmaya başlandı. Fotoğraf Video Ses Kaydı İfadeler gönderilebilen Whatsapp kullanıcıların gözdesi olmayı başardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Whatsapp sesli ve görüntülü konuşma özelliği geldi mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN