Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın o özelliği kalkıyor!

Yeni gelen iddialara göre , sınırını kaldırmayı planlıyor. Peki böyle bir şey olacak mı?

Giriş Tarihi: 6.1.2016 00:19
Twitter'ın o özelliği kalkıyor!

2010'dan bu yana ara ara Twitter'ın meşhur 140 karakter sınırını kaldıracağı haberleri ortaya atılıyor. Ancak bir türlü böyle bir şey olmamıştı. Bugün ise bu durum öncekilerine göre daha yüksek sesle dile getirilmeye başladı.

Bugün birçok güvenilir teknoloji sitesi Re/Code'un haberini kaynak göstererek 'ın sınırını kaldırarak, 10 bin karaktere kadar tweet atabilme özelliğini getireceği iddia edilmişti. Belirtilene göre sitede, tweetler yine 140 karakter olarak görünecek ama "daha fazla" seçeneğine tıklayınca 10 bin karaktere kadar uzunluktaki tweetler okunabilecek. Bu özelliğe ise "140′ın ötesi" isminin verildiği söyleniyor.

Bu haber kısa sürede yayıldı ve birçok Twitter kullanıcısını heyecanlandırdı. Hatta bazı kullanıcılar Twitter'da "fake" 10 bin karakterli tweet'ler oluşturarak özelliğin kendisine sunulduğunu bile iddia etmeye başladılar. Ancak tabii ki bu özellik şimdilik hiç kimse için yayınlanmadı ve belki de hiç yayınlanmayacak.

Diğer taraftan Gizmodo ise, bu haberlerin öncekiler gibi olduğunu ve Twitter'ın 140 karakter politikasından vazgeçmeyeceğini ve bunun çok fazla cesaret isteyen bir hamle olduğunu savunuyor.

Öte yandan yaz aylarında Twitter'ın Direkt Mesaj'da 140 karakter sınırını kaldırdığını hatırlatalım.

Peki siz ne düşünüyorsunuz; Twitter, 140 karakter sınırını kaldırır mı? Ya da kaldırmalı mı?

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter'ın o özelliği kalkıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN