Türkiye'nin en iyi haber sitesi

o sorunu çözdü

Giriş Tarihi: 18.1.2016 10:27 Güncelleme Tarihi: 18.1.2016 10:37
Apple o sorunu çözdü

'daki problem nedir?

9.3 güncellemesi geliştiriciler ve kayıtlı kullanıcılar için yayınlandı. Ancak geliştiriciler için küçük bir yazılım paketi daha çıktı. 13E5181f yapı numarasına sahip olan iOS 9.3 Beta 1.1, kritik bir hatayı düzeltiyor. Şu anda OTA yoluyla veya Geliştirici Merkezi'nden indirilebilir.

Beta 1.1 güncellemesi, 9.3 betayı yüklerken karşılaşılan "Yükleme sorununu" ortadan kaldırıyor. Bazı cihazlar 9.3 yüklenirken Apple logosunda donuyordu. Bu konuyla alakalı forumlarda şikayetler de var. Hatta iOS geliştiricisi bir arkadaşım, iPad mini'sinde aynı problemle karşılaştı. Gözümün önünde cihaz dondu.

Apple'ın sürüm notlarına göre beta 1.1 pusula verilerindeki problemi de düzeltiyor. Hareket işlemcisi kullanılmadığından, konum hizmetinin uzun süren pusula isteği de çökmelere neden olabilirdi. Artık böyle bir şey söz konusu bile değil.

iOS 9.3'te Mavi Işık Azaltma (Night Shift modu), Notlar uygulamasını şifreleme, 3D Touch'taki değişiklikler gibi daha birçok yenilik var. iOS 9.3 tam sürüm olarak bahar aylarında çıkması bekleniyor. O zamana kadar açık beta testine katılıp, 9.3'ü deneyebilirsiniz. Uyarımı yapmadan es geçmeyeyim, beta güncellemesini yüklemeden önce kesinlikle yedeklerinizi alın. Ayrıca betanın kararsız ve hatalarla dolu olduğunu da unutmayın. Bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. iOS 9.3'ü yüklemek için daha önce iOS 9 betası için hazırladığımız rehberdeki adımları takip etmeniz yeterli.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple o sorunu çözdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN