Yeni 'daki büyük değişiklik nedir?

Tüm gözler gelecek nesil telefona çevrildi.

Giriş Tarihi: 24.1.2016 14:04
Yeni iPhone'daki büyük değişiklik nedir?

Japan Display veya kısaca JDI, Sony, Toshiba ve Hitachi'nin girişimiyle kurulan bir şirket. 2018'de çıkacak olan 'un üretiminde başrollerden biri olabilir.

JDI'nin Sharp'la birlikte şimdiki iPhone'ların ekran tedarikçisi olduğu biliniyor. Fakat ortada OLED panel dedikodular var. Uzun zamandır gündeme gelen iddialarda gelecek nesil iPhone'larda OLED ekrana geçiş yapılacağı söyleniyor. OLED'in LCD'ye göre maliyeti düşük, ayrıca daha az enerji tüketiyor.

Gelelim asıl haberimize. Yepyeni bir rapora göre JDI ve Sharp, OLED panel üretimine yatırım yapmak için görüşmelere başlamış. Hatırlarsanız Nikkan sitesi JDI'in üretim hattını değiştirmeye yönelik hareket ettiğini iddia etmişti. Yeni rapor eski rivayetle gayet uyumlu görünüyor. Analistlere göre bu OLED paneller ince yapıda olacak.

JDI ve Sharp'ın girişimlerinin karşısında Samsung ve LG Display bulunuyor. iPhone'un OLED panel tedariğinde devlerin çarpışmasına şahit olabiliriz. Şu anda OLED ekran üretiminde LG ve Samsung piyasayı domine etmiş durumda. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir? OLED ekranlı iPhone hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni iPhone'daki büyük değişiklik nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN