Gizemli iPhone'un amacı daha farklı

Giriş Tarihi: 28.1.2016 17:40 Güncelleme Tarihi: 29.1.2016 11:44
Gizemli iPhone'un amacı daha farklı

İşte son raporun detayları...

Apple yıllar yıllar sonra satışlarda düşüş olacağı tahmininde bulundu. Bu durumun nedenleri arasında üst seviye telefon pazarının doygunluğa ulaşması ve tüketici talebinin daha düşük fiyatlı cihazlara yönelmesi yer alıyor. Ayrıca bazı piyasa gözlemcileri Android platformunun başarılı bir şekilde büyüyerek, Apple'ın yolunu biraz daha kapadığı konusunda hem fikir. Ancak Nikkei'ye göre 4 inç'lik efsanevi iPhone, Apple'ın pazardaki duruma cevabı olacak.

Nikkei raporunda iPhone 5se veya daha önceki bilinen adıyla 6c'nin üretimde olduğunu belirtti. Kaynak 4 inç'lik cihazın gelişmekte olan pazarlarda rekabet için tasarlandığını vurguladı. Tüm bunlara ek olarak telefonun performans bazında iPhone 6'la benzer olacağı söyleniyor.

iPhone 7 böyle mi olacak?

Bu gizemli iPhone, Apple'ın yaptığı ilk girişim değil. Hatırlarsanız daha önce plastik kasalı iPhone 5c piyasaya sürülmüştü. Fakat 5c piyasada pek iyi karşılanmadı (Fiyatını yüksek bulanlar çok oldu). Sonucu ise ilerleyen zamanlarda göreceğiz. iPhone 5se'nin mart ayındaki etkinlikte resmiyete kavuşması bekleniyor.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gizemli iPhone'un amacı daha farklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN