Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’in aktif 1 milyarı geçti

’ın çatı şirketi Alphabet’in dünyanın en değerli şirketi seviyesine yükselmesi kısmen sürpriz olarak değerlendirilse de ‘in aktif bu piyasa değerinin makuliyetine dair önemli bir gösterge.

Giriş Tarihi: 2.2.2016 12:14 Güncelleme Tarihi: 2.2.2016 12:17
Gmail’in aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti
'ın son çeyrek finansal sonuçlarında açıklanan rakamlara göre , 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip. Mayıs ayındaki Google I/O geliştirici konferansında 900 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu açıklanan Gmail, 7 ay sonra 100 binden fazla aktif kullanıcı kazanarak 1 milyar sınırını geçmiş.

2012'de 450 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Gmail, Google+ ile tam entegrasyon sağladı ama aktif nın artmasında diğer servislerin daha büyük pay sahibi olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz. Zira Gmail sadece bir e-posta hizmeti olmaktan öte, Google, Chrome, Android, Maps, Youtube ve Google Play servisleri için kullanılan bir hesap türü.

Daha önce Gmail'in kullanıcı rakamlarını veren Google, kullanıcıların yüzde 75'inin Gmail hesaplarına mobil cihazlarından ulaştığını söylemişti ama bu kez bu yönde bir bilgi paylaşılmıyor. Paylaşılmayan bir diğer önemli bilgi ise Google'ın yeni e-posta sağlayıcısı Inbox'ın ne kadar aktif kullanıcıya sahip olduğu.

Facebook'un aktif kullanıcı sayısının 1,6 milyara dayandığı ve WhatsApp'ın 1 milyar aktif kullanıcı sayısını geçtiği düşünülürse Gmail için 1 milyar sınırının önemli ama yeterli olmadığını söylemek de mümkün.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gmail’in aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN