Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve da leyecek

Apple ve arasındaki rekabet leme konusunda da devam ediyor. Apple kendi mobil cihazlarının işletim sistemi iOS’in 9. sürümüyle kullanıcıların reklamları engelleyebilmesini mümkün kılmıştı. Bundan 3 ay sonra Microsoft da Windows telefonlar için benzer bir filtreleme üzerine çalıştıklarını duyurmuştu.

Giriş Tarihi: 2.2.2016 10:04 Güncelleme Tarihi: 2.2.2016 10:06
Microsoft ve Samsung da reklam engelleyecek
Apple'ın geliştirdiği leme fonksiyonu, her defasında tarayıcıda açılan ögelerin reklam olup olmadığını denetlemek yerine önceden belirlenmiş filtreler üzerinden çalışıyor. Böylece kara listeye alınmış linkler otomatik olarak engelliyor; içerikleri (yani reklamlar) yüklenmiyor. Bu ayarı aktif ettikten sonra sadece 3. parti kaynaklı reklamları değil, sayfaya gömülmüş ner reklamları da devre dışı bırakabiliyorsunuz.

ise Apple'dan farklı olarak kişiselleştirilmiş bir reklam engelleme üzerine çalışıyor. Bu farklılık sayesinde kullanıcılar görmek isteyip istemediği reklamları seçme imkanı bulabilecekler. Microsoft'un bu farklı yazılımı belki de yeni medya tüketimini oldukça değiştirecek.

DA HEREKETE GEÇTİ

Apple ve Microsoft cephesinde haberler böyleyken Android platformunda büyük pazar payına sahip Samsung da kendi telefonlarındaki internet tarayıcısına Apple benzeri bir özellik eklediğini açıkladı (içerik ve reklam engelleme için ayrıca bir eklenti yüklemek gerekecek). Bu doğrultuda güncellenen yeni web tarayıcısının Android Lollipop ve üstü sürümlere sahip Samsung telefonlara dağıtımı başladı. Samsung kullanıcıları reklam engelleme fonksiyonunu tarayıcılarında aktif hale getirdiklerinde sayfa yükleme sürelerini ve mobil veri tüketimini aşağıya çekebilecekler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Microsoft ve Samsung da reklam engelleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN