Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nde geri sayım

Giriş Tarihi: 14.2.2016 09:55
Ar-Ge Reform Paketi'nde geri sayım

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, 'ndeki 17 maddenin Meclis'te görüşüldüğünü belirterek, "Salı günü kalan 18 maddeyi de görüşeceğiz. Allah nasip ederse 15 -16 Şubat'ta Kanun çıkmış olur" dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı , 'ndeki 17 maddenin Meclis'te görüşüldüğünü belirterek, "Salı günü kalan 18 maddeyi de görüşeceğiz. Allah nasip ederse 15 -16 Şubat'ta Kanun çıkmış olur. Cumhurbaşkanımız şubat ayı içerisinde onayladığı anda 1 Mart itibarıyla yürürlüğe girecek" dedi.

Bakan Işık, Kanal 24'te katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Işık, Türkiye'nin uzun yıllar ucuz iş gücü avantajıyla üretim artırma gayretinde olduğunu kaydederek, ülkenin sürdürülebilir büyüme yakalaması ve nitelikli üretim yapısına geçmesi için artık katma değeri daha yüksek ürünlere yoğunlaşılması gerektiğini vurguladı. Ar-Ge Reform Paketi'ni bu nedenle çok önemsediklerinin altını çizen Işık, "Meclis'te 17 maddesini görüştük, inşallah salı günü kalan 18 maddeyi de görüşeceğiz. Allah nasip ederse 15 -16 Şubat'ta Kanun çıkmış olur. Cumhurbaşkanımız şubat ayı içerisinde onayladığı anda 1 Mart itibariyle yürürlüğe girecek" diye konuştu.

"Kodlama dersi yolda"

Işık, kodlama dersiyle ilgili güzel gelişmeler olduğunu ve bu konuda Milli Eğitim Bakanlığının hazırlığını sürdürdüğünü söyledi. Kod yazmanın okur yazarlık gibi bir şey haline geldiğini ifade eden Işık, "Dijital çağda kod yazamayan insanlar, 'Ben bu çağın aktörüyüm' diyemeyecek. Eğer kod yazamıyorsanız başkalarının yazdığı kodu tüketirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığımıza yazıyla bildirdik, liselerde zorunlu olsun, ilk ve ortaokullarda da müfredata girsin diye. İnşallah Milli Eğitim Bakanımız yakın zamanda açıklama yapar diye ümit ediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ar-Ge Reform Paketi'nde geri sayım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN