'dan bir ilk!

, Amerika dışında ilk kez bir ülkede geliştirme merkezi açıyor.

Giriş Tarihi: 17.2.2016 17:27 Güncelleme Tarihi: 17.2.2016 17:28
Apple'dan bir ilk!

Apple, Hindistan'da ciddi bir pazar payına sahip olmak için önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Cnet'te yer alan bilgilere göre şirket, ilk kez Amerika dışına çıkarak bir geliştirme merkezi kuracak ve bunu Hindistan'da yapacak. Haydarabad'ta kurulması beklenen tesis için 'ın 25 milyon dolar harcayacağı konuşuluyor.

Halka daha yakın olabilmek ve onların istekleri doğrultusunda daha iyi hareket edebilmek için bu merkezde 150 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor. Örneğin, uzun süredir beklenen "uygun fiyatlı iPhone modeli", bu pazar için düşünülebilir.

Baktığımızda Apple'ın 'da bu tip yatırımlar yapması sürpriz değil. Hindistan'ın 1.3 milyar nüfusu bulunuyor. Alım gücü yüksek olmasa da nüfus yoğun çok yoğun. Ekonomik fiyatlı telefon ve tabletlere büyük ilgi gösteriliyor. Bu sebeple de Nokia'dan Samsung'a kadar birçok üreticinin gözü bu pazarda.

Apple'ın şu an Hindistan'da %2'lik pazar payı bulunuyor. Bu yeni adımların ardından pazar payının yükselmesi sürpriz olmayacaktır. Yeni bilgiler oldukça haberdar edeceğiz.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple'dan bir ilk!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN