Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan devrim gibi bir yenilik

patent almaya devam ediyor. Apple'dan kablosuz kulaklık için yeni patent.

Giriş Tarihi: 2.3.2016 17:31
Apple'dan devrim gibi bir yenilik

Patent alma kosunudan birbiriyle yarışan markalardan biri olan , kablosuz kulaklık için patent alıyor.

Patent savaşları şirketler arasındaki en önemli rekabetlerden birisi. Birçok kişi için pazarda yarışan telefon modelleri şirketlerin asıl lokomotifi diye düşünse de aslında bir şirketi büyük yapan elinde tuttuğu patentler oluyor. Microsoft'un Nokia'yı alması ya da Google'ın Motorola'yı satın alması firmaların ürettikleri ürünlere sahip olmak değil; şirketlerin elinde bulundurduğu patentlere sahip olabilmekti. Son dönemde bu noktada en şanslı firma sizin de tahmin ettiğiniz gibi Google oldu.

Apple'da bu bağlamda yeni bir patent aldı ve manyetik çıkarılabilir kablosuz için ilk adımı da atmış oldu. Bu oldukça önemli bir patent zira Apple'ın iPhone 7'de 3,5mm kulaklık girişinden vazgeçtiğini sağır sultan bile duydu. Bu donanımdan vazgeçilmesi soru işareti oluştursa da Apple'ın farklı çözümlerle piyasaya geleceğini görüyoruz.

Apple 2012 yılında 3,5mm jak girişine takılan bir adaptör vasıtasıyla çalışan kablosuz kulaklık patenti almıştı ama yeni patentin bambaşka bir deneyim sunacağı belirtiliyor. 3,5mm kulaklık çıkışının olmamasını avantaja çevirmek isteyen Apple'ın orta-uzun vadade büyük planları olduğu ortadaki bir gerçek. Apple'dan artık Beats ile ortaklaşa geliştirdikleri bir kablosuz kulaklık bekliyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple'dan devrim gibi bir yenilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN