Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CeBIT Bilişim'e "Tech" çıkarması

Giriş Tarihi: 15.3.2016 10:27
CeBIT Bilişim'e TechAnkara çıkarması

Kalkınma Ajansı, bilişim alanında faaliyet gösteren bazı kurumların "TechAnkara" markası altında CeBIT Bilişim 2016'ya katılmasını sağladı.

Ajanstan yapılan açıklamaya göre, Avrasya'nın en büyük bilişim, teknoloji ve iletişim platformu olarak kabul edilen CeBIT Bilişim, Almanya'da kapılarını açarken, lı bilişim firmaları, teknokentler ve , söz konusu fuara "TechAnkara" markası altında birlikte katıldı.

Konuya ilişkin bilgi veren Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, ajans olarak hizmet vermeye başladıkları günden bu yana Ankara'nın bilişim altyapısının güçlenmesini çok önemsediklerini ifade etti.

"TechAnkara" markasının başta Ankara'daki firmalar, üniversiteler, teknokentler ve Ar-Ge merkezleri olmak üzere tüm paydaşlar tarafından desteklenen, sahip çıkılan bir kalite markası olduğunu belirten Şayık, "TechAnkara, Ankara'yı ulusal ve uluslararası bir teknoloji merkezi haline getirmeyi hedefleyen, sinerji ve en uygun stratejileri yaratarak Ankara'nın teknoloji ve araştırma potansiyelini harekete geçiren ortak bir fikir ve aksiyon markasıdır. TechAnkara, bağımsız, aktif, katılıma ve genişlemeye açık bir ağdır. Biz de bugün, bu marka başlığı altında Ankara'nın bilişim gücünü en iyi şekilde tanıtmak ve bu ağa yeni bağlantılar ekleyebilmek için CeBIT'teyiz" değerlendirmesinde bulundu.

Ziyaretçilerini 18 Mart'a kadar ağırlayacak fuar, Avrasya bölgesindeki bilişim firmalarının yanı sıra kamu kurumlarını ve medya kuruluşlarını aynı çatı altında buluşturuyor. Ankara Kalkınma Ajansı, bilişim alanında faaliyet gösteren bazı kurumlar "TechAnkara" markası altında CeBIT Bilişim 2016'ya taşıdı.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CeBIT Bilişim'e "TechAnkara" çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN