te ile ödeme devri

Giriş Tarihi: 16.3.2016 11:19 Güncelleme Tarihi: 16.3.2016 11:21
Alışverişte selfie ile ödeme devri

Hem çekmeyi hem de yapmayı sevenlere müjde! Online Alışveriş sitesi , kullanıcılarına şifre almaya gereksinim olmadan selfie ile alışveriş yapma imkanı sunuyor

Seattle merkezli e-ticaret devi, online te bir yöntem olarak kullanıcılarının yüzünün fotoğrafı ya da videolarını kullanmak için bir patent başvurusunda bulundu. Şirket alacağı bu patent ile kullanıcıların online alışveriş üzerindeki güvenliğini artırmayı, aynı zamanda kullanıcıyı taklit ihtimalini de ortadan kaldırmayı amaçladığını belirtti.

Yüz tanıma sistemleri kullanılarak kullanıcının gerçek yüzü yerine, fotoğraf kullanılması ihtimaline ise şirket, kullanıcının kimliğini doğrulamak için fotoğraf çekmeyi temel alan iki adımlı bir sistem planlıyor. Planlanan bu yöntemde, ilk çekilen kimliğinizi belirleyecek, ikinci selfie ise telefon ya da bilgisayar başında olan gerçek kişi olup olmadığınızı belirleyecek. Böylece gülümseme ya da başınızı öne eğme gibi bir takım hareketlerle hesabınıza, şifresiz giriş yapabileceksiniz.

E-ticaret ve finansal hizmet şirketleri tarafından da daha güvenilir bir alternatif olarak kabul edilen selfie şifreler, artık her yerde etkin olacak gibi görünüyor.

Büşra Akbey

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alışverişte selfie ile ödeme devri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN