Twitter 10 yaşında

Jack Dorsey, 10 yıl önce bugün dünyaya yeni bir sosyal ağ sundu ve Twitter'ı kullanıma açtı. Ancak aradan 10 yıl geçmesine rağmen Twitter, vergi ödememek için Türkiye'de ofis açmadı. Ofis açılması için gerekli çağrılar yapıldı ancak bu çağrılara olumlu bir yanıt vermediler.

Giriş Tarihi: 21.3.2016 12:25 Güncelleme Tarihi: 21.3.2016 15:29
Twitter 10 yaşında

Sosyal medya ağlarına Twitter kendine has tarzıyla bundan tam 10 yıl önce 21 Mart 2006'da giriş yaptı. Twitter karakter sınırını 140'tan 10 bine çıkarmaya hazırlanıyor.

Twitter'ı önemli kılan noktalardan biri de Arap Baharı'na, Japonya tsunami felaketine kadar birçok önemli gelişmeye yer verilmiş olması...

ARADAN 10 YIL GEÇTİ AMA HALA TÜRKİYE'DE OFİS AÇILMADI!

Twitter'ın 10 yıl önce bugün milyonlarca kişinin kullanacağı sosyal paylaşım sitesini kullanıma açtı. Türkiye olarak da fazlasıyla kullanılan Twitter, Türkiye'de tüm bunlara rağmen ofis açmadı. Kamouyu tarafından vergi ödememek için ofis açmadığı belirtilen Twitter'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlarda dahil olmak üzere devletin üst kademeleri birçok kez çağrıda bulundu ancak, Twitter bu çağrılara hala olumlu bir yanıt vermiş değil.

Hatırlanacağı üzere Twitter'a terör örgütü propogandası yapılan tweetleri ve fotoğrafların kaldırılması için çağrılarda bulunulmuş, mahkeme kararı çıkarılmış ancak Twitter her defasında işi yokuşa sürmüştü.

10. YIL ÖZEL VİDEODA TÜRKİYE'YE YER YOK!

Twitter 10. yıl özel başlıklı bir video hazırladı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden karelere yer veren Twitter, Türkiye'den hiçbir görüntü vermedi.

İşte tarihteki ilk tweet;

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Twitter Türkiye'de ofis açmayıp ödemesi gereken vergi kaçırıyor"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter 10 yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN