Türkiye'nin en iyi haber sitesi

mi mi?

Teknoloji haberleri artık vazgeçilmezimiz. Buradan baktığımızda lerin de diz üstü bilgisayarlar ile aynı kaderi yaşadığını görmemiz mümkün. Amerika kaynaklı bir araştırma şirketinin yapmış olduğu araştırmaya göre 2014 yılının Ocak- Mayıs ayları arasında yaklaşık olarak 255 milyon adet tablet ve tablet benzeri elektronik cihaz satıldı. Bir önceki yılın aynı döneminde ise bu sayı yaklaşık olarak 261 milyon adetti.

Giriş Tarihi: 23.3.2016 11:55 Güncelleme Tarihi: 23.3.2016 12:00
Tablet mi Phablet mi?

, akıllı telefonların büyük ekranlılarına verilen isimdir. Araştırmalara göre alan ve kullanan kişiler belli bir zaman sonra büyük ekranlı Android cihazlara yöneldiler. İşte bu dev ekranlı Android cihazlara da Phablet ismini verdiler. Geçtiğimiz yılda piyasaya sürülen akıllı telefon ve Phabletlerin sayısı yaklaşık olarak iki kat arttı. Araştırma şirketlerinin yapmış olduğu araştırmalara göre insanlar pratik ve kullanışlı cihazları tercih ettiğinden dolayı Phabletlere yöneldi. Çünkü Phabletler sayesinde hem telefonun bütün özelliklerini kullanabilir hem de tabletin bünyesinde bulunan uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Ekranı büyük akıllı telefonlar olarak bilinen ve Phablet olarak bilinen bu cihazlar son derece pratik ve kullanışlı. Ayrıca telefondan büyük olması her ne kadar bir dezavantaj gibi görünse de tabletlerden küçük olması ve onların bütün özelliğini taşıması da Phabletlerin önemli özelliklerinden bir tanesidir. Hemen hemen birçok markanın piyasada bulunan ve insanlar tarafından çokça tercih edilen Phabletlerin tercih edilmesi sebebi ile markalar da son zamanlarda Phablet üretimine son derece önem veriyor.

Her geçen gün yeni bir özellik eklenerek piyasaya sürülen bu elektronik cihazlar kişilere sunmuş olduğu avantajlar ve kullanım özelliklerinden dolayı son zamanların en çok tercih edilen elektronik cihazları arasında en öndeki yerini koruyor. Eğer siz de Phablet alacaksanız ve kararsızsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tablet mi Phablet mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN