merkezlerinde çocuklar için mekanizmalar ve turlar oluşturuyoruz

Giriş Tarihi: 3.4.2016 10:08 Güncelleme Tarihi: 3.4.2016 10:09
Bilim merkezlerinde çocuklar için mekanizmalar ve turlar oluşturuyoruz

, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, "'de bilim merkezlerinde çocukların uygulayabilecekleri, deneyebilecekleri, test edebilecekleri mekanizmalar ve turlar oluşturuyoruz." dedi.

, Sanayi ve Teknoloji Bakanı , ABD'deki programı kapsamında Türk-Amerikan Bilim Adamları ve Akademisyenleri Derneği (TASSA) Konferansı'nın ardından 'ni ziyaret etti. Müzeyi gezen Işık, burada sergilenen objeleri inceledi ve tarihsel gelişimleri hakkında bilgi aldı.

İncelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Işık, ABD'nin bilim ve teknolojide ciddi bir birikimi olduğunu söyledi.

Işık, 'de de sergilenebilecek şeyler olduğunu ancak bu noktada müzeden ziyade yaşayan merkezler kurmayı hedeflediklerini vurguladı.

Bu kapsamda 'de bilim merkezlerinde çocukların uygulayabilecekleri, deneyebilecekleri, test edebilecekleri mekanizmalar ve turlar oluşturduklarını belirten Işık, "Sanayiye yönelik farklı farklı müzelerimiz var ama önceliğimiz bilim merkezleri. Bilim merkezlerini dokunulan, tecrübe edinilen, özellikle çocuk ve gençlerde bilime merakı arttıran düzeneklerle yaşayan merkezler haline getiriyoruz" diye konuştu.

Chicago Bilim ve Sanayi Müzesi'ndeki kalabalığa dikkati çeken Işık, Türkiye'de ailelerin çocuklarını daha sık bilim merkezlerine götürmeleri konusunda çağrıda bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilim merkezlerinde çocuklar için mekanizmalar ve turlar oluşturuyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN