Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de robot garsonlar dükkan batırdı

'de son teknolojiyi kullanan ve çalışan maliyetlerini kısmak i robot garson kullanan iki lokantada robotlar beğenilmeyince dükkanlar kepenk indirmek zorunda kaldı.

Giriş Tarihi: 11.4.2016 10:18 Güncelleme Tarihi: 11.4.2016 10:26
Çin'de robot garsonlar dükkan batırdı

Her geçen gün hayatımıza iyiden iyiye giren robotlar artık garson olarak da karşımıza çıkıyor, özellikle de 'de! Şirketler maliyetleri kısmak adına robot garsonları devreye sokarken, normal bir insana göre sadece bakım maliyeti olan robotları çok daha ucuza kullanabiliyor.

Ancak robotlardan gerektiği gibi verim alamayan restoran işletmecileri ise 'de dükkan kapatmak zorunda kaldı. Ülkede yıllardır hizmet veren iki restoran, geçtiğimiz haftalarda robot garsonları kullanmaya başlamıştı.Ancak robotların çorba kasesini taşıma, su doldurma gibi basit işlemleri bile gerektiği gibi yapamıyor olması şirketlere pahalıya patladı.

Maliyetleri kısmak adına robotları görevlendiren söz konusu işletmeler azalan müşterileri nedeniyle kepenk indirmek zorunda kaldı. İşletmelerin robot başına tek seferde 7 bin dolar ödediği garson robotlar şirketlerin maliyetini kısmadığı gibi, müşteri kaybına neden oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çin'de robot garsonlar dükkan batırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN