verdi!

Giriş Tarihi: 13.4.2016 11:05 Güncelleme Tarihi: 13.4.2016 11:08
Microsoft tarih verdi!

Her yıl geleneksel olarak Amerika'da gerçekleştirilen ve eğlence fuarı Electronic Entertainment Expo (E3), bu yıl da olarak 14-16 Haziran leri arasında Los Angeles'ta düzenlenecek.

E3 2016'ya birçok önemli yapımcı ve yayıncının katılması bekleniyor. Haliyle büyük isimler arasında Microsoft da var.

Ezeli rakibi Sony ile yeni nesil konsol savaşlarına tutuşan , Xbox One platformuyla iyi bir ivme yakalasa da şu an PlayStation 4'ün gerisinde yer alıyor. Sony'nin yakın zamanda sanal gerçeklik cihazı PlayStation VR'ı çıkaracak olması, PlayStation 4K söylentileri ve arka arkaya beklenen "konsola özel oyunlar", Sony'yi Microsoft'a karşı an itibarıyla avantajlı konuma getiriyor.

Microsoft'un ise büyük heyecan yaratan "Artırılmış gerçeklik teknolojileri" üzerine yaptığı çalışmalar var. Ancak an itibarıyla bu çalışmaların son tüketicilerle buluşma olanağı bulunmuyor. Yine de ileriye dönük heyecan verici duyurularak gelecek gibi.

Microsoft'tan gelen yeni bilgiler, firmanın 'dan hemen önce, 13 Haziran sabahı itibarıyla özel bir sunum gerçekleştireceği yönünde. Firma, bu etkinlikte hem 2016 hem de 2016 sonrası için planlanan ve oyun teknolojileri hakkında heyecan verici bilgiler paylaşacağını bildiriyor.

Şu an baktığımızda Microsoft'un yeni bir Forza ve Gears of War 4 gibi heyecan verici oyunları var. Öte yandan geliştirilmiş bir konsolu söylentileri ve geriye dönük uyumluluk kapsamında Xbox One'ın oyun kütüphanesinin daha da genişletilmesi de gündemde. Bakalım neler duyurulacak...

Yeni bilgiler oldukça haberdar edeceğiz.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Microsoft tarih verdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN