, sizi gözünüzden tanıyacak

Giriş Tarihi: 27.4.2016 10:53 Güncelleme Tarihi: 27.4.2016 11:18
Samsung Galaxy S8, sizi gözünüzden tanıyacak

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge satışa sunulalı kısa bir süre olsa da ve S8 edge için söylentiler şimdiden gelmeye başladı.

2017'nin ikinci çeyreği itibarıyla severlere sunulması muhtemel Galaxy S8 ailesi, en iddialı Android modelleri arasında şimdiden gösterilebilir.

Gelen söylenti bilgiler, 'un bu yeni modellerinde güvenliğe daha fazla önem vereceğini ve kamera tarafında da yeni geliştirmeler yapacağını gösteriyor.

Gözünüzden tanıyacak

Öncelikle güvenlik tarafından söz edelim. Akıllı larda parmak izi okuyucu sensör teknolojileri giderek gelişiyor ve yaygınlaşıyor. Tabii ki serisinde de bu teknoloji kullanılacak. Bunun yanında, bir de gelişmiş göz takip sisteminden bahsediliyor. Kısacası telefonunuz sizi gözünüzden tanıyacak. Kimi telefon kilidini, kimi zaman da gizli dosyalarınızı açmak için göz hareketlerinizi kullanacaksınız.

Daha gelişmiş bir kamera sensörü

Samsung'un Galaxy S8 serisi için yeni bir kamera sensörü üzerine çalıştığı söyleniyor. S7 serisinde f/1.7 değeri bulunurken bu yeni çalışma sonucunda f/1.4 elde edilebilir ve daha geniş açıda, daha fazla ışık alan ve daha net fotoğraflar çeken bir kameraya sahip olabiliriz. Yeni sensörün 24MP'e kadar ulaşabileceği de eklenmiş. Bu sensörün Note 6'da da kullanılabileceği söyleniyor.

İnceltilmiş tasarım

Galaxy S8 ve Galaxy S8 edge, tasarımsal olarak S7 serisinden pek de farklı olmayabilir. Yine metal ve cam malzeme kullanılabilir, su ve toza karşı dayanıklılık özelliği geliştirilebilir. Asıl beklenen ise, arka taraftaki kamera çıkıntısının artık sıfır konumuna getirilerek daha stabil bir tasarımın elde edilmesi.

Bu kez USB Type-C de olabilir

Samsung, yaygın bir teknoloji olmadığı için USB Type-C'yi Galaxy S7 serisinde tercih etmemiş, bu telefonların diğer cihazlarla uyumlu çalışmalarını da göz önüne alarak tercihini microUSB'den yana kullanmıştı. Galaxy S8 ile ise USB Type-C'ye geçiş olabilir. Çünkü yaklaşık 1 yıllık süreçte USB Type-C'nin kullanım alanı da genişleyecektir.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung Galaxy S8, sizi gözünüzden tanıyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN