Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Modüler la değiştir dünyayı

Modüler LG G5’e B&O Play ses modülüyle Fizy’den ’nun yeni albümünden “Değiştir Dünyayı” şarkısını dinliyoruz. Kişiselleşmiş 4.5G servislerine hazırız

Giriş Tarihi: 4.5.2016
Modüler telefonla değiştir dünyayı
Akıllı larda 'heyecan verici tasarımlar artık yok' diyenlere inat modüler telefonlar artık kapımızı çalıyor. Mobil Dünya Kongresi'nden önce Barselona'da tanıtılan LG G5 Türkiye'de de satılmaya başlandı. Türkiye'de 4.5G altyapısının devreye girdiği ay vitrine çıkan telefon, kişiselleşen servislere göre kendini değiştirebilen modüler bir cihaz. Müzik dinleme alışkanlıklarını değiştiren 4.5G altyapısı müziği dinlemek yerine servis bağımlısı yapıyor. Fizy servisinin yüksek çözünürlüklü kayıtlarında 'nun yeni albümünde "Değiştir Dünyayı" şarkısını dinliyorum. Gerçekten de "Değiştir Dünyayı" sözleri bu telefon ve servisle anlam kazanıyor.

GENİŞ AÇILI ÇİFT KAMERA
Akşam futbol maçında ters ışıkla denediğim ön ve arka kamera oldukça iyi sonuç veriyor. Özellikle geniş açılı mercekler dar alanda iyi bir kare yakalamanızı sağlıyor. Ayrıca ters ışığa karşı derinlik ayarını daha iyi yapıyor. LG G5'in arka tarafında bir adet standart 78 derecelik ve bir adet de tüm akıllı telefonlar içinde en genişi olan, 135 derecelik lens olmak üzere, iki adet kamera bulunuyor. Bu kameralar iki göz gibi hata oranını düşürüyor.
Çok yönlü bir kamera modülü olan LG CAM Plus, telefona şarj soketinden bağlanabiliyor ve konforlu bir tutuş ile rahat bir kontrol sağlıyor. LG CAM Plus, güç, perde, kayıt, zoom, LED ekranın yanı sıra kullanıcılara ergonomik bir kullanım sunuyor.
Genellikle bağımsız dijital kameralarda bulunan sezgisel otomatik odaklanma ve pozlama kilidi özelliklerine de sahip olan LG CAM Plus, LG G5'e monte edildiğinde fazladan 1,200mAh pil ömrü ekleyerek, daha fazla eğlence için daha uzun çekim süresine olanak tanıyor.

360 DERECE DÜNYAYA HAZIRLANIN
LG G5'e özel bir kablo aracılığıyla bağlanabilen ve LG G5 için özel olarak tasarlanmış bir sanal gerçeklik gözlüğü olan LG 360 VR, iki metre uzaktan bakılan bir 130 inç TV ekranını simüle edebiliyor. LG 360 CAM ile 360 derece resimler, çekilen videolar, Google Cardboard içerikleriyle de tam uyumlu olarak çalışıyor. LG 360 CAM, içerisinde iki adet 13MP'lik 200 derece genişliğinde kamera, 1,200mAh pil ve 4 GB dahili hafıza bulunan ve microSD kart ile desteklenen 360 derecelik bir kompakt kamera olarak karşımıza çıkıyor. Cihazda üç mikrofon 2K video ve 5.1 ses kaydı yapıyor.

YEDEK PİL SEÇENEĞİ
LG Oyun Arkadaşları adı altında kendisine eşlik eden bir cihaz koleksiyonuyla tamamlanan LG G5, istenildiğinde dijital kamera ya da Hi-Fi oynatıcı gibi birçok cihaza dönüştürülebiliyor. LG G5, biten pili saniyeler içinde, şarj edilmiş olanla değiştirebilmenizi sağlayan kolay çıkartılabilir bir pile sahip. Yani sadece modüler yapısına yeni yetenekler kazandırmıyor, dolu bir yedek pille yolumuza devam etmemizi sağlıyor.

EN HIZLI OLDU
Snapdragon 820 işlemci aynı zamanda entegre edilmiş X12 LTE modemiyle 600 Mbps'ye kadar olan Category 12 indirme hızlarını destekliyor. Yani şebeke paylaşımınızda cihaza bağlı tarafta hızınıza doping etkisi yapıyor. Bunu hem videoları izlerken hem de paylaşırken hissediyorsunuz.

MÜZİĞİ İNDİRMEYE UĞRAŞMA
LG G5, tek parça metal gövdesi ve kolay çıkartılabilir pilin yanı sıra modüler tasarımı ile kişiye özel yetenekler kazanıyor. 360 derece kamerayı fuarda deneyimlemiştim. Şimdi B&O Play ses modülüyle müzik yeteneklerini deneyimleme şansı bulduk. Odada sürekli açık olan internet radyosu yerine kişiselleşmiş LG G5'i kullanmaya başladım. Bunun için telefonun alt kısmını çıkarıp B&O Play ses sistemini taktım. Fizy'de Kargo'nun albüme adını veren "Değiştir Dünyayı" şarkısını önce odada dinledim. Sonra yüksek çözünürlüklü ses için tasarlanan kulaklıktan yürürken dinlemeye devam ettim. Hangi cihazdan olursa olsun istediğin şarkıya tek hesaptan ulaşmanı sağlayan müzik servisleri 4.5G altyapısının parçası olacak. İşte yeni telefon tasarımları da bu kişiselleşen dünyanın parçası olmaya başlıyor. B&O Play, 32bit 384KHz yüksek ses kalitesini de destekliyor. LG Hi-Fi Plus-B&O Play, istenildiğinde LG G5'e bağlanan bir modül olarak ya da tek başına herhangi bir PC ve akıllı telefona bağlanan harici Hi-Fi DAC olarak da kullanılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modüler telefonla değiştir dünyayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN