Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanal gerçeklik için ilk dizüstü bilgisayar

gündemi son dönemlerde sanal gerçeklik etrafında yoğun bir şekilde dönmeye başladı. Büyük teknoloji firmaları da bu gelişmeye yönelik yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 16.5.2016 10:34
Sanal gerçeklik için ilk dizüstü bilgisayar

Sanal gerçeklik sinin bir şekilde yürüyebilmesi, hayatta kalabilmesi lazım. Samsung Gear VR ve Google Cardboard söz konusu olduğunda, bunu yaşatan telefonlarımız oluyor. Ancak söz konusu Oculus Rift ve HTC Viveolduğunda, devreye bilgisayarlar giriyor. Peki ya bunu daha mobilize hala getirmek? MSI işte bu konuda adım atarak Vive teknolojisine ilk dizüstü bilgisayarı üretiyor.

VİVE HAZIR İLK DİZÜSTÜ

MSI, yaptığı duyuruda piyasada Vive-ready olarak sunulacak ilk dizüstü bilgisayarı üretiyor olduklarını açıkladı. Bununla birlikte, bilgisayarın HTC Viveile uyumlu olduğu özelliği önceden belli olmuş oluyor. Buna göre, söz konusu bilgisayarı edinip, HTC Vive kitini takıp rahatça kullanabileceksiniz.

"EN YOĞUN VR DENEYİMİ"

HTC Vive'ın en yoğun sanal gerçeklik deneyimini yaşattığını söyleyen MSI, konu hakkında MSI ile HTC'nin çok yakın bir şekilde çalıştığını söyledi. Ayrıca MSIoyun laptoplarının piyasada HTC Vive sertifikalı tek ürün olduğu da belirtildi.

CEP YAKACAK

Shiftdelete'te yer alan habere göre, bu bilgisayarların HTC Vive sertifikasına sahip olması, Oculus Rift sahiplerini üzmesin çünkü bilgisayarlar bu kitlerle de çalışabilecek. Ancak tabii ki fiyatları tuzlu olacak. Bilgisayarların yurt dışında2500 seviyesinden piyasaya sunulması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanal gerçeklik için ilk dizüstü bilgisayar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN