Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PayPal'dan şok karar

PayPal resmen 'den çekiliyor. Ülkemizde de yoğun olarak kullanılan online bankacılık ve aktarma hizmeti olan PayPal, Türkiye'deki faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Binlerce kullanıcı PayPal'ın bu kararıyla şoka uğradı.

Giriş Tarihi: 1.6.2016 10:35 Güncelleme Tarihi: 1.6.2016 10:36
PayPal'dan şok karar

Ülkemizde de yoğun olarak kullanılan online bankacılık ve aktarma hizmeti olan PayPal, 'deki faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Sebep olarak BDDK lisans başvurusunu kabul edilmemesi olarak gösterilen PayPal, 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye'deki PayPal müşterileri hesapları üzerinden gönderme ve alma işlemi yapamayacak.

PayPal Hakkında

PayPal, internet üzerinden çalışan online bir ödeme sistemidir. Kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, internet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını ya da istenilen kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para gönderilmesini sağlar.

PayPal Belçika, Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre, İspanya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'de yerel web siteleri bulundurarak, bu ülkelerde sorunsuz çalışır.

PayPal ile Amerikan Doları ve Yen gibi birden çok para birimini kullanarak ödeme yapılabilir. Bu para birimleri arasındaki değişimleri PayPal kendi döviz kurları ile otomatik olarak yapar. Paypal'ın döviz kurları paypal sitesinden öğrenilebilir. Ayrıca Türk Lirasıyla da ödeme alabilir ya da ödeme yapılabilmektedir.

30 Mayıs 2016 tarihinde resmi internet sitesinde yayımlanan bildiri ile PayPal'ın Türkiye'deki faaliyetlerini durdurduğu açıklandı. Gerekçe olarak ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddiilmesi gösterildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PayPal'dan şok karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN