Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Spotify herkese ücretli mi oluyor?

Kullanıcı sayısını her geçen gün artıran ama bir türlü edemeyen Spotify'ın ücretsiz üyelik modeline son vereceği iddia ediliyor.

Giriş Tarihi: 15.6.2016 10:26 Güncelleme Tarihi: 15.6.2016 10:27
Spotify herkese ücretli mi oluyor?

Ücret ödemeyen kullanıcılarına reklam yayını yaparak kullanım sunan mobil müzik uygulaması Spotify'ın bu duruma önümüzdeki dönemde son vereceği iddia ediliyor.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, Radiohead'in 2005 tarihli albümü platforma geldi ancak şirketin asıl amacı bu albümü sadece ücretli üyeliği olan kullanıcılarına açmaktı. Bu ayrımı sağlayacak sistemi henüz kullanıma sunamayan Spotify bu projesini ertelemek zorunda kaldı.

Ancak iddialar doğru çısa Spotify önümüzdeki günlerde ücret ödemeyen kullanıcılarını ücretli üyelerine sunduğu bazı olanaklardan mahrum bırakacak.

60 milyonun üzerinde üyesi bulunan Spotify'ın ücretli versiyonu kullanıcıların sadece yüzde 25'i tarafından kullanılıyor. Bu nedenle kar edemeyen Spotify'ın bu ayrımı zaman içinde derinleştirebileceği ve hatta ücretsiz üyeliğe son verebileceği iddia ediliyor.

Şirketin geçtiğimiz yılki mali tablosuna göre, uygulamaya her ay ödeme yapan 12 milyon kullanıcısı sayesinde 982.9 milyon gelir elde edilirken, Spotify'ın gelirlerinin yüzde 91'ini de bu ödemeler oluşturuyor. ,
50 milyona yakın kişiye ücretsiz kullanım sunan şirket, reklam gelirlerinden ise sadece 98.9 milyon gelir elde ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Spotify herkese ücretli mi oluyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN