'a yeni özellik

Giriş Tarihi: 15.6.2016 10:08
Twitter'a yeni özellik

Geçtiğimiz haftalarda karakter sınırının değişeceği duyurulan mikro blog sitesi 'a yeni bir özellik geldi. Kullanıcılar artık kendi tweetlerini RT yapabilecek.

Mikro blog devi geçtiğimiz ay karakter sınırının revize edileceğini duyurmuştu. Bu doğrultuda tweetin içine eklediğimiz link, fotoğraf ve videolar, 140 karakter sınırından düşülmeyecek. Ayrıca hashtag ve yanıt mesajlarındaki isimlerde bu sınırlamaya dahil edilmeyecek. Yani tweet yazmak için sahip olduğumuz 140 karakter artık hiçbir şekilde azalmayacak.

Twitter tarafından duyurulan bu güncelleme henüz yayına alınmadı fakat bir başka yenilik geldi. Twitter resmi hesabından yapılan açıklamada artık kullanıcıların kendi tweetlerini RT yapabildiği duyuruldu. Böylece 'hak ettiği değeri görmemiş' paylaşımlar yeniden gündeme getirilebilecek.

Kullanıcılar ayrıca eski tweetlerini, yeni tweetin için gömebilecek. Yani artık 'ben demiştim, biz demiştik veya ne demiştik' gibi tweetler tarihe karışacak diyebiliriz. Keza aynı şekilde eski tweetleri ekran görüntüsü ile paylaşmaya da gerek kalmayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter'a yeni özellik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN