Samsung'un Galaxy Note 7 ile ilgili sürpriz gelişme

Galaxy Note 7'ye ait önemli bir ipucu, doğrudan Samsung'un web sayfasında göründü! Samsung, Galaxy Note 6'yı bekleyenler için küçük bir sürpriz yapıp, Galaxy Note 6'yı tanıtmayabilir. Kore'den gelen iddialara göre firma, yeni unu "Galaxy Note 6" yerine "Galaxy Note 7" olarak adlandırmaya karar verdi.

Giriş Tarihi: 22.6.2016 10:51 Güncelleme Tarihi: 22.6.2016 10:52
Samsung'un Galaxy Note 7 ile ilgili sürpriz gelişme

Bir süre önceki sızıntılar, Samsung'un Galaxy Note 7'de kavisli ekran kullanabileceğini bizlere söylemişti. Yeni bir sızıntı ise Note 7'nin "Edge" olmayan bir sürümünün de yolda olduğunu söylüyor.

Note 7'nin kavisli ekranlı sürümüne ait olduğu düşünülen SM-G935 model numaralı bir cihaz, geçtiğimiz günlerde bir ithalat belgesinde kendini göstermişti. Şimdi ise Samsung'un web sitesinde SM-N930F model numaralı bir cihaz göründü. Detayları bilinmeyen bu , model numarasıyla Galaxy Note 4 (SM-910) ve Galaxy Note 5'i (SM-N920) hatırlatıyor. Samsung'un Note 6'yı atlayarak Note 7'yi tanıtabileceğini daha önce sizlerle paylaşmıştık.

Telefonun model numarasının başında "G" harfinin olmaması ilginç, çünkü bu cihazın Note 7 Edge değil, Note 7 olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte Note serisini basitleştirmek isteyen Samsung'un bu sene iki Note 7 yerine tek, kavisli bir Note 7 sunma ihtimali de var. Yeni sızıntıya rağmen bizce kavissiz, düz Note 7 dedikodularına bir süre dikkatle yaklaşmakta bizce fayda var.

Galaxy Note 6 yerine Galaxy Note 7 gelebilir!

Bu iddia doğruysa Samsung, Galaxy Note 6'yla ilgili beklemediğimiz bir karara imza atabilir!

Bu sıra dışı değişikliğin anlaşılır bir nedeni var. İddiaya göre Samsung, ürünleri arasındaki tutarsızlığı ortadan kaldırmak istiyor. Galaxy S7 ve S7 Edge'i bu sene piyasaya süren firma, aynı sene içerisinde tanıtılacak Note 6 adında bir telefonun "eski" imajı oluşturabileceğini düşünüyor. Dahası Samsung'un yeni telefonunu "Galaxy Note 7" adıyla çağırmaya başladığı söyleniyor.

Bir başka iddia, Samsung'un Note serisinde ilk defa iki tarafı kavisli ekranlar kullanacağı. Bununla birlikte Note 7'nin Note 7 ve Note 7 Edge olmak üzere iki farklı modelinin olup olmayacağı bilinmiyor.

Galaxy Note 5, geçen sene 13 Ağustos'ta tanıtılmıştı. Galaxy Note 7'nin de bu sene Ağustos ortalarında tanıtılması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung'un Galaxy Note 7 ile ilgili sürpriz gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN