Brexit'i , aradı

En çok Brexit araması 'dan gelirken, Brexit'in etkilerinden birisi olan araması ise en çok 'tan geldi.

Giriş Tarihi: 24.6.2016 17:38
Brexit'i Muğla, dolar'ı Şırnak aradı

Açıklanmasıyla dünya üzerinde adından çokca söz ettiren Brexit'e ülkemiz de kayıtsız kalmadı. En çok Brexit araması 'dan gelirken, Brexit'in etkilerinden birisi olan araması ise en çok'tan geldi.

İngiltere'nin gerçekleştirdiği referandum ile AB'den ayrılma kararı alması, tüm dünya ile birlikte ülkemizde de büyük yankı buldu. 23 Haziran Perşembe günü erken saatlerde başlayan referandum, yaklaşık 14 saat sürdü. Sonuçların gece itibariyle açıklanmasının ardından sabah saatlerinde güne merakla başlayan yatırımcılar, Brexit sonuçlarının detaylarını öğrenmek için Arama Motoru Google'a başvurdu.

Altın, dolar, euro ve borsaya olan etkisi nedeniyle sonuçları merak edilen Brexit'e en çok rağbet ise Muğla'dan geldi. Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi yabancı turistlerin ilgisinin yüksek olduğu şehirlerden gelen Brexit ve Euro aramaları, Google istatistiklerinden kaçmadı.

EN ÇOK DOLAR ARAMASI ŞIRNAK'TAN

Brexit'in sonuçlarından birisi olarak dolar fiyatlarındaki artış, yine Google aramalarında kendisinden söz ettiren sorgulardan birisi oldu. Türkiye'nin dört bir yanındaki yatırımcılar doların anlık durumunu merak ederken, en fazla arama Şırnak'ın İdil ilçesinden geldi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Brexit'i Muğla, dolar'ı Şırnak aradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN