Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASELSAN'dan askeri standartlara uygun 'Milli Yönlendirici'

Haberleşme ağı bileşenlerini milli kaynaklarla üreten ASELSAN, askeri standartlara da uygun bir "Milli Yönlendirici" geliştiriyor.

Giriş Tarihi: 27.6.2016 14:24
ASELSAN'dan askeri standartlara uygun 'Milli Yönlendirici'

Haberleşme ağı bileşenlerini milli kaynaklarla üreten ASELSAN, askeri standartlara da uygun bir Milli Yönlendirici geliştiriyor. Ürün ilk olarak yeni nesil Taktik Saha Muharebe Sistemi (TASMUS) bünyesinde kullanılacak ve sistemin ana anahtarlama ve yönlendirme birimini oluşturacak.

Tu¨rk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) dıs¸a bagˆımlılıgˆını ortadan kaldırmak ve haberles¸me cihazlarına olan ihtiyacını kars¸ılamak amacıyla yola c¸ıkan ASELSAN, bu alanda ortaya koyduğu çözümlere bir yenisini eklemeye hazırlanıyor.

Haberleşme ağı bileşenlerini milli kaynaklarla üreten ASELSAN, askeri standartlara da uygun bir Milli Yönlendirici üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkacak ürün ilk olarak yeni nesil TASMUS bünyesinde kullanılacak. Milli Yönlendirici, sistemin ana anahtarlama ve yönlendirme birimini oluşturacak.

Milli Yönlendirici'nin üretiminin 2017'de tamamlanmasıyla TSK'nın taktik sahadaki haberleşme sistemleri IP ( protokolü) tabanlı bir omurgaya sahip olacak.

Milli haberleşme, tam bağımsızlık

Milli haberleşme sistemlerine sahip olabilmek tam bağımsızlık kavramının önemli bir unsurunu oluşturuyor. Kablosuz alanda geliştirdiği VUHF, HF ailesi telsizler, kriptolu GSM telefonlar, uydu haberleşme terminalleri ve milli kriptolu terminaller ile ülke teknolojisine siber güvenlik alanında katkı veren ASELSAN, ürün ailesine katacağı Milli Yönlendirici ile ülkenin bu alandaki yetkinliğine önemli bir katkı vermeye hedefliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASELSAN'dan askeri standartlara uygun 'Milli Yönlendirici'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN