şaşırtmaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 27.6.2016 10:11 Güncelleme Tarihi: 27.6.2016 10:40
Google şaşırtmaya hazırlanıyor

Sözü edilen un özellikleri nedir? İşte son iddialar...

The Telegraph tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Google, bu sene kendi telefonunu çıkarmayı planlıyor. Nexus serisinin aksine bu telefonu Google kendi üretecek. Mountain View merkezli şirket tüm her şeyden sorumlu olacağı için yeni güncellemeleri, diğer Android lardan daha hızlı alacaktır. Hatta güncellemeler konusunda belki Nexus'un bile önünde olabilir. Çünkü güncelleme için üreticinin onaylaması gerekmeyecektir. Bazı açılardan 'ın bu adımı Apple'a benziyor diyebiliriz.

Google CEO'su Sundar Pichai geçtiğimiz ay şirketin telefonlar için daha fazla çaba sarf ettiğini söylemişti. Ayrıca Motorola Mobility'nin eski başkanı Rick Osterloh artık Google'da çalışıyor. Osterloh'un Google'a ve sözü edilen telefona katkısı yüksek olacaktır.

Sonuç olarak Google, üretimi ve tasarımı kendine ait telefonu çıkarmak istese de, Nexus hattını desteklemeye devam edecektir. Pichai, diğer üreticilerle çalışacaklarına dair planları olduğudan bahsetmişti. Nexus'un devam etmesi bekleniyor. Google markalı ilk telefonun ne gibi özelliklere sahip olduğu belli değil, cihazın ise bu sene sonunda satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google şaşırtmaya hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN