Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BTK saldırıyı paylaşanların peşine düşüyor

BTK, Havalimanı'ndaki saldırıya dair infiale neden olacak paylaşım yapanların peşine düşeceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 29.6.2016 10:22
BTK saldırıyı paylaşanların peşine düşüyor

Havalimanı'nda dün akşam düzenlenensaldırının ardından Bilgi ve Teknolojileri Kurumu'ndan (BTK) açıklama geldi. BTK, saldırısıya ilişkin kamuoyunda infial uyandırma ve toplumu dehşete düşürmeye yönelik kasıtlı paylaşımlarda bulunanların yasal sorumluluklarının bulunduğu bildirildi.

'BİLEREK YA DA BİLMEYEREK HİZMET EDİLİYOR'

BTK'dan yapılan yazılı açıklamada, saldırı sonrası sosyal medya üzerinden saldırı anına ve saldırı mağdurlarına ait çeşitli görüntülerin paylaşıldığına işaret edilerek, mahkeme kararıyla hakkında yayın yasağı da getirilen söz konusu görüntülere ilişkin paylaşımlar yoluyla menfur saldırının amacına bilerek veya bilmeyerek hizmet edildiğinin değerlendirildiği belirtildi.

'TAKİPÇİSİ OLUNACAK'

Bu itibarla internette ve özellikle sosyal medyada tweet, retweet gibi yapılan ve hukuki sorumluluğu bulunan bu tür paylaşımlar konusunda vatandaşların gerekli hassasiyeti göstermesinin beklendiğinin vurgulandığı açıklamada, "Kamuoyunda infial uyandırma ve toplumu dehşete düşürmeye yönelik kasıtlı paylaşımlarda bulunanların yasal sorumlulukları bulunmaktadır. Söz konusu görüntüleri yayınlayarak veya paylaşarak terörizmin amacına hizmet edenler hakkında, milli güvenlik, kamu düzeni ve güvenliğinin korunmasına ilişkin mevzuat kapsamında ilgili kurumlar nezdinde her türlü yasal incelemenin takipçisi olunacak." ifadesi kullanıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTK saldırıyı paylaşanların peşine düşüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN