MEBBİS personel işlem modüllerinin kullanımı

'na bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışan personellerin tüm işlemleri MEBBİS personel işlem modelleri üzerinden yapılmaktadır.

Giriş Tarihi: 14.7.2016 16:42 Güncelleme Tarihi: 14.7.2016 16:43
MEBBİS personel işlem modüllerinin kullanımı

tarafından oluşturulan MEBBİS sistemi sayesinde pek çok uygulama oluşturulmuş ve kullanıma sunulmuştur. Uygulamalar aracılığıyla genelinde pek çok işlem çok kolay bir şekilde yapılabildiği gibi kişiler üzerinden uygulama sayfasına giriş yaparak bilgi alma imkânına sahip olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında sizler de konuyla ilgili işlemlerinizde internet hizmetlerini kullanabilir ve Milli
Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan tüm imkanlar da yararlanabilirsiniz.

Mebbis.org sitesinde yer alan mebbis giriş yazısında belirtildiği gibi hizmet ekranı şöyledir:

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından en çok kullanılan hizmet uygulamalarından bir tanesi MEBBİS personel işlem modülüdür. Personel ile ilgili tüm bilgilerin kayıt altına alındığı bu modül sayesinde personellerin tüm işlemleri yapılmış olması ve aynı zamanda Türkiye genelinde tek bir portal üzerinden personel bilgilerine ulaşılması sağlanmaktadır. MEBBİS personel işlem modülleri sayfasına giriş yapmak isteyen kişilerin bu konuda yetkili üyeliğe sahip olması gerekmektedir. Yetkili bir üyeliğe sahip olmayan kişinin herhangi bir şekilde bilgi alması mümkün olmazken bu konuda kişilerin dikkatli olması gerekmektedir.

Mebbis.org sitesinde yer alan mebbis personel girişi yazısında da belirtildiği gibi eğer kişiler üyeliğe sahip değilse modül girişi yapılamayacağı için hiçbir işlem de yapılmayacaktır. MEBBİS üzerinden sadece personel işlemleri için değil eğitim alanında pek çok konuda yararlanılabilecek hizmetler kullanıcılara sunulmuş durumdadır. Bu bakımdan büyük bir avantaj sağlandığı gibi MEBBİS hizmetlerinden yararlanmak pek çok konuda bilgi alınmasını ve işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır.

Konuyla ilgili sizler de internet üzerinden işlem yapabilir ve ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Aynı zamanda uygulamaların pek çoğu mobil olarak da kullanılması olduğundan dolayı cep telefonları üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte kişiler pratik bir çözüme sahip olabilmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEBBİS personel işlem modüllerinin kullanımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN