Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni iPhone'nun ismi böyle olacak

Giriş Tarihi: 26.7.2016 12:15 Güncelleme Tarihi: 26.7.2016 13:44
Yeni iPhone'nun ismi böyle olacak

Kulislere son dakika olarak düşen iddia ortalığı karıştırdı. olmayacaksa yeni isim nedir? İşte kaynağın iddiası...

Apfelpage.de sitesinin Çinli kaynaklara dayandırdığı taze raporuna göre, eylülde ayında çıkacak olan iPhone 7'nin asıl adı iPhone 6SE olacak. Bu iddia 'ın bu seneki iPhone'da küçük güncelleştirmeler yaptığı söylentilerini de bir açıdan onaylıyor. Tabii ki iPhone 6SE iddiasının ne kadar doğru olduğu belli değil.

Daha eski tarihli raporlarda yeni iPhone'un adı ve iPhone 7 Plus olarak geçiyordu, bu yüzden Apfelpage.de'nin raporuyla ters düşüyorlar.

iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro'nun yeni fotoğrafları

iPhone 7'deki farklılıklar nedir?

iPhone 7'de kulaklık girşinin olmaması dışında, anten çizgilerinin yukarı alınması, kameranın büyümesi gibi farklılıklar var. Tabii ki yeni telefon daha güçlü donanıma sahip olacak, diğer yandan iPhone 7'deki en büyük değişikliklerden biri nano gümüş esnek dokunmatik panel olabilir. Normalde iOS cihazlarda ITO (İndiyum kalay oksit) film kullanılıyor. Nano çözümü, önceki filmlere göre daha fazla esnekliğe sahip. Asıl olay ise burada yatıyor. Esneklik bir ekranın dokunmatik yeteneğini önemli ölçüde arttırır. Parmakla yazma/çizme, çoklu basınç seviyelerinde daha fazla hassasiyet sağlar. Doğruluğu daha yüksektir. 3D Touch için önemli bir yarar sağlayacaktır. Bununla birlikte verim oranın da daha yüksek olduğunu belirtelim.

iPhone 7'nin çıkış tarihi

Mobil dünyanın sızıntı kaynağı Evan Blass'a göre Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ı 12 Eylül'de satışa sunacak.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni iPhone'nun ismi böyle olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN