en değerli 5 şirket arasında

Sosyal paylaşım sitesi , hisse senetlerindeki artış sayesinde dünyanın en değerli 5' şirketi haline geldi.

Giriş Tarihi: 29.7.2016 10:00
Facebook en değerli 5 şirket arasında

Dün ik çeyrek net kar ve gelirinin beklentilerin üzerinde gelmesinin ardından, bugün borsasında, 'un hisse başına değeri, şirket tarihinin en yüksek seviyesi olan 128,33 dolara kadar yükselirken, şirketin piyasa değeri toplam 362,5 milyar dolara ulaşmış oldu.

Öte yandan, işadamı Warren Buffett'ın liderliğindeki Berkshire Hathaway Holdingin hisse başına değeri New York borsasında gün içinde en yüksek 144,54 dolara ulaştırken şirketin piyasa değeri 355,6 milyar dolar oldu.

Böylece, Facebook, Berkshire Hathaway'in piyasa değerini geride bırakarak dünyanın en değerli 5'inci şirketi konumuna yükseldi.

İKİNCİ ÇEYREK NET KÂR VE GELİRLERDE ARTIŞ

Facebook, dün açıkladığı 2016 ikinci çeyrek bilançosunda, geçen yılın aynı döneminde göre, gelirinin yüzde 59, net karının da yüzde 186 arttığını açıklamıştı.

Günlük aktif kullanıcı sayısı 2016'nın ikinci döneminde ortalama 1,13 milyar kişiye ulaşan Facebook'un aylık aktif kullanıcı sayısı da aynı dönemde 1,71 milyar kişiye yükseldiği belirtildi.

Ayrıca, Facebook'un ikinci çeyrek reklam gelirleri 6,24 milyar dolara ulaştı. Söz konusu gelir, geçen yılın nisan-haziran döneminde 3,83 milyar dolardı.

Dünyanın en değerli şirketi Apple'ı, Google'un bağlı olduğu Alphabet şirketi takip ediyor. Üçüncü sırada Microsoft, dördüncü sırada ise enerji devi ExxonMobil yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook en değerli 5 şirket arasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN