Türkiye'nin en iyi haber sitesi

WhatsApp skandalı büyüyor!

WhatsApp'ın kullanıcı bilgilerini kullanmak için izin istemesi, Avrupa ülkelerinde büyük ses getirdi. WhatsApp için bazı Avrupa ülkelerinde soruşturma başlatılabilir.

Giriş Tarihi: 31.10.2016 14:32 Güncelleme Tarihi: 31.10.2016 14:32
WhatsApp skandalı büyüyor!

WhatsApp, geçtiğimiz Ağustos ayında gizlilik koşullarını güncellemişti. Facebook'un satın almasından sonra gizlilik konusunda olan endişeler, WhatsApp'ın gizlilik koşullarının değişmesi ile artmıştı. WhatsApp'a göre; mesajlaşma ve görüşme özelliği reklamsız ve ücretsiz olarak sunulmaya devam edecek ancak WhatsApp'taki kullanıcı bilgileri Facebook ile paylaşılacaktı.

WhatsApp bilgileriniz Facebook ile paylaşılıyor!

Avrupa Birliği bu duruma sessiz kalmadı ve WhatsApp'a soruşturma açmak için kolları sıvadı. WhatsApp'taki telefon numaraları, profil fotoğrafı ve kişi bilgilerinin Facebook ile paylaşılıp, bu bilgilerin reklam amaçlı kullanılabilme olasılığı gizlilik açısından büyük bir endişe oluşturuyor.

Bu yüzden dolayı WhatsApp'a üye olurken bu koşulların yer almadığı ve firmadan Avrupa Birliği'ne en kısa sürede bir açıklama yapılması isteniyor. Bakalım WhatsApp endişe veren gizlilik politikası hakkında nasıl bir savunma yapacak?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
WhatsApp skandalı büyüyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN