Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Spotify, ücretsiz kullanıcıları üzebilir!

Popüler müzik platformu Spotify, servisini ücretsiz olarak kullananları derinden etkileyecek bir karara imza atabilir. İşte bahsi geçen o karar ve arkasındaki sebepler.

Giriş Tarihi: 17.3.2017 17:06 Güncelleme Tarihi: 17.3.2017 17:22
Spotify, ücretsiz kullanıcıları üzebilir!

Spotify tarafından müzik şirketlerini memnun etmek üzere alınan bazı kararlar kullanıcıları üzebiliyor. Şirketin alması beklenilen yeni karar ise özellikle popüler müzik platformunu ücretsiz kullananları etkileyecek.

ÜCRETSİZ SPOTİFY KULLANICILARI ALBÜMLERİ GEÇ DİNLEYEBİLİR!

Financial Times'ın haberine göre, Spotify önemli ve yeni albümleri bir süreliğine özel olarak sadece ücretli abone olanlara sunacak. Şirket bu sayede, hem ücretli abonelerini hem de müzik şirketleri arasında dolaşan geliri arttırmayı istediği ifade ediliyor.

Şimdilik Spotify'ın böyle bir anlaşmaya imza atmadığı belirtilse de ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyebiliriz. Platformun anlaşmalı olduğu isimler arasında Universal, Sony ve Warner yer alıyor. Bu isimler tahmin edeceğiniz üzere platform arşivinin çoğunu oluşturmakta. Müzik devleri ise eskisi gibi albüm satamamaları sebebiyle Spotify gibi platformlar arttıkça haliyle daha fazla pay istiyor. Öte yandan artan paylar ve yetersiz abone sayısı şirketin kar payını ciddi anlamda düşürebilir.

Spotify, daha bu ayın başında güncel ücretli abone sayısını 50 milyon olarak açıklamıştı. Şirket haliyle arşivini kaybetmemek ve elindeki gücü Apple Music, Tidal, Google Play Music gibi rakiplere kaptırmamak için müzik şirketlerine boyun eğmek zorunda kalacak gibi gözüküyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Spotify, ücretsiz kullanıcıları üzebilir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN