Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şirket içi yazışmalarda yeni dönem: Mailcell

İki Türk girişimci gencin geliştirdiği ve çeşitli mesajlaşma uygulamaları üzerinden şirket içi resmi olmayan yazışmalara son vermeyi hedefleyen Mailcell dikkat çekmeye başladı

Giriş Tarihi: 24.3.2017 17:32 Güncelleme Tarihi: 24.3.2017 17:36
Şirket içi yazışmalarda yeni dönem: Mailcell

Mobil mesajlaşma aplikasyonlarının daha hızlı bir iletişim sağlaması nedeniyle şirket içi yazışmalarda kullanılması son dönemde oldukça popüler bir hale geldi. Ancak resmi olması gereken yazışmalar gündelik hayatta kullanılan mesajlaşma aplikasyonları üzerinden ilerleyince, yazışmaların da ciddiyeti kaybolmaya başladı. Ast-üst ilişkilerinde bile gündelik argo dil kalıpları kullanıldığı rastlanan bir durum haline geldi. Şirketlerdeki bu sorunu gören iki genç girişimci, şirket yazışmalarını yine telefondan hızlı, ayrıca resmi şirket dilini muhafaza etmeyi de amaçlayarak Mailcell'i kurdu.

İKİ TÜRK GENCİN ORTAK GİRİŞİMİ

İki Türk gencinin girişimi sonucu ortaya çıkan Mailcell, telefon numaralarına e-mail atma özelliği sunmasıyla öne çıkıyor. Üstelik e-mail atılabilmesi için her iki kullanıcının da uygulamayı telefonuna yüklemiş olması yeterli oluyor.

Hâlihazırda rehberinizde uygulamayı kullanan kişiler otomatik olarak listeleniyor. Ayrıca uygulama üzerinden mail atmak için de karşınızdaki kişinin rehberinizde kayıtlı olması gerekmiyor. Sadece karşınızdaki kişinin telefon numarasını bilmeniz yeterli.

Birçok anlık mesajlaşma uygulamasında, uygulama içerisinden mesaj atmak için kişinin rehberinize kayıtlı olması gerekirken, Mailcell bu zorunluluğu tamamen ortadan kaldırmış durumda. Bu özelliği sayesinde telefon numarasını bildiğiniz herhangi bir kişiye e-mail atabiliyorsunuz. Üstelik bunun için kendilerinin e-mail adresini bilmenize bile gerek kalmıyor.

NOKTALAMA İŞARETLERİ VE ZOR E-MAİL TELAFFUZLARI HAYATIMIZDAN ÇIKIYOR

Anlık mesajlaşma ve e-mail alışkanlıklarımızı birleştiren Mailcell, e-mail adreslerimizde kullandığımız noktalama işaretlerini de hayatımızdan çıkarıyor. Örneğin, "ahmd_1988shn@.....co.uk" gibi bir mail kodlamak zorunluluğu Mailcell ile birlikte ortadan kalkmış oluyor. Uygulamanın sunduğu bir diğer kolaylık ise lokasyon, fotoğraf, video, ses kaydı, kişi ve dosyaların hızlı bir şekilde karşı tarafa gönderimi için uygulama içerisinde tuşların bulunuyor olması. Bu sayede dosya gönderimlerinde anlık mesajlaşma uygulamalarındaki kadar kolay dosya aktarımları gerçekleşmiş oluyor. Üstelik e-mail yoluyla gönderemeyeceğimiz; anlık ses kaydı, lokasyon ve kontakt gönderimini de sağlayabiliyor olması, Mailcell'in tercih edilmesini kolaylaştırıyor.

İŞ DÜNYASINDAKİ İLETİŞİMİ GÜÇLENDİRECEK

Uygulamanın en büyük etki yaratacağı alan ise şüphesiz iş dünyası olacak. Kartvizitini verip mail atmasını isteyen bir profesyonel, aynı zamanda telefon numarasını da vermiş olduğu için Mailcell üzerinden e-mail almanın yanında telefonla da her an ulaşılabilir olacak. Uygulama içerisinde maillerin görülüp görülmediği yanındaki "blue tag" ile anlaşılabildiği için, alınan mailin es geçilmesini de güçleştiriyor.

Şimdiden hem IOS hem de Android'de yerini alan uygulama, yakın zamanda optik karakter tanıyarak (OCR) telefonunuzun kamerası ile tarama yapacak olmasının yanında, uygulamanın telefonunuz ile eşleştirilerek web üzerinden kullanımına ve Mailcell yoluyla sesli arama yapmanıza da olanak sağlayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şirket içi yazışmalarda yeni dönem: Mailcell
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN