Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan şaşkına çeviren rakamlar!

Giriş Tarihi: 28.6.2017 16:09 Güncelleme Tarihi: 28.6.2017 16:23
Youtube'tan şaşkına çeviren rakamlar!

Dijital dünyaya her geçen gün daha bağımlı hale geldiğimizi muhtemelen fark etmişsinizdir. Ancak durum düşündüğünüzden de beter olabilir. Google'ın açıkladığı verileri, tüm dünyanın kedi videolarına dalıp gittiğini söylüyor.

'un patronu Susan Wojcicki bir blog gönderisinde şunları söyledi: "Her ay 1,5 milyar görüntüleyici, YouTube'a oturum açıyor. Bu, dünyada her beş kişinin birine denk geliyor! Peki bu insanlar ne kadar video izliyor? İzleyicilerimiz ortalama olarak günde 1 saatten fazlasını sadece mobilde YouTube izlemekle geçiriyorlar."

Buradan yola çıkarak sadece telefonlarda, tüm insanlık olarak bir ayda 45 milyar saat YouTube izlediğimiz ortaya çıkıyor. YouTube karşımıza ilk kez bu denli dehşet verici verilerle çıkmıyor. Firma daha önce Gangnam Style videosunun toplam 22 bin yıl süreyle izlendiğini söylemişti. Video sürekli çalıyor olsaydı, son buz çağından bu yana hiç durmamış olacaktı.

devi Cisco'ya göre videolar, tüm tüketici internet trafiğinin yüzde 73'ünü oluşturuyor. 2021'de bu oranın yüzde 82'ye ulaşacağı tahmin ediliyor.

Dil varoldukça yazılı sözcüklerin hiçbir zaman ölmeyeceği açık ancak videoların çevrimiçi kişisel etkileşimde geldiği bu konum ve bunun etkilerini görmek, gerçekten ilginç.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Youtube'tan şaşkına çeviren rakamlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN