ve Android için ortak tehlike!

Giriş Tarihi: 10.7.2017 13:56 Güncelleme Tarihi: 10.7.2017 14:12
iOS ve Android için ortak tehlike!

Android ve mobil dünyanın en büyük iki işletim sistemi. İki işletim sisteminin de kendine özel avantajları olsa da bu sefer durum biraz farklı. Yeni keşfedilen bir güvenlik zafiyeti hem Android hem de iOS cihazları etkiliyor.

Black Hat 2017 konferansında açığa çıkan WiFi çipinde bulunan zafiyet nedeniyle HTC, LG, Samsung, gibi üreticilerin cihazlarını işletim sistemi farketmeksizin hacklemek mümkün hale gelebiliyor.

BroadPwn ismi verilen bu zafiyet Broadcom'un BCM43xx seri WiFi çiplerinde bulunan bir güvenlik zafiyetini kullanıyor. Kullanıcının herhangi bir şey yapmasına ihtiyaç duymadan hackerın en yüksek yetkilerle işletim sistemine müdahale etmesine olanak sağlayan bu açık güvenlik dünyasını derinden sarstı.

, Temmuz ayında yayınladığı aylık güvenlik güncelleştirmesinde bu açığı kapatmış olsa da bu güncelleştirmeleri düzenli bir şekilde alamayan milyonlarca Android cihazı hala açıktan etkilenebilir durumda. Bu yüzden eğer bu güncelleştirme cihazınız için yayınlandıysa güncellemenizi tavsiye ediyoruz. Apple cephesinden gelen açıklamaya göre ise önümüzdeki işletim sistemi güncellemesiyle birlikte bu açığın kapatılacağı yönünde.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iOS ve Android için ortak tehlike!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN