Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan kutlaması!

Teknoloji devi , teknolojinin getirdiği yeniliklere tabii ki kayıtsız kalmıyor ve 'ne özel hazırladığı yeni emojilerini halkın hizmetine sunuyor.

Giriş Tarihi: 18.7.2017 14:24 Güncelleme Tarihi: 18.7.2017 14:39
Apple'dan Dünya Emoji Günü kutlaması!

Bugün ve firması da bu önemli(!) güne kayıtsız kalmayarak iOS, macOS ve tvOS platformları için yepyeni emojilerini tanıttı. Yeni emojilerin Eylül ayında az önce saydığımız platformlar için kullanılabilir olacağı da açıklandı.

Dünya Emoji Günü nedir?

Emoji'ler bildiğiniz üzere artık hayatımızda büyük bir yer edinen ve ikili diyalogların önüne dahi geçmeyi başararak, iki kişi arasında anlamsız görsellerle iletişim kurulabilmesine olanak tanıyan küçük görseller.

Bundan birkaç yıl önce kendilerinden daha masum olan halleri için "Smiley" tanımı kullanılsa da, Emoji adı altında cihazlara sürülen uygulama nedeniyle adları bir anda Emoji haline geldi. Kısacası bildiğimiz gülen, sinirlenen, ağlayan, gülmekten gözünden yaşlar akan surat ifadelerine Emoji diyoruz.

Sonuç olarak da birkaç ay önce Emoji'ler için bir sinema filmi çekileceğinin açıklanmasının ardından şimdi de Dünya Emoji Günü ilan edilmesini garip karşılamamak gerekiyor (Shift delete)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple'dan Dünya Emoji Günü kutlaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN