Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yaptığı işbirliğiyle birçok kurumun yer bilgisini haritasına ekledi

Navigasyon ve Foursquare’in yaptığı iş birliğiyle, restoranlardan sinemalara, AVM’lerden iş merkezlerine kadar farklı kategorilerde çok fazla sayıda kurumun yer bilgisi Yandex’in haritasına eklendi.

Giriş Tarihi: 13.3.2018 11:58
Yandex yaptığı işbirliğiyle birçok kurumun yer bilgisini haritasına ekledi

Navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon, kurumlar veritabanında büyük bir güncelleme gerçekleştirdi. Restoranlardan sinemalara, AVM'lerden iş merkezlerine kadar farklı kategorilerde çok fazla sayıda kurumun yer bilgisini haritasına ekleyen Yandex, veritabanını zenginleştiren bu güncellemeyi dünyada 105 milyondan fazla kurumun bilgisine sahip olan Foursquare ile işbirliği yaparak gerçekleştirdi.

YANDEX NAVİGASYON BOŞALAN PARK YERİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI

FOURSQUARE'DEN AKTARDIĞI KURUM BİLGİLERİNİ FİLTRELEDİ

Yandex, konum bilgileri teknolojisi sunan Foursquare'den aktardığı kurum bilgilerini filtreleyerek en güncel halleriyle veri tabanına ekledi. Kullanıcılar bu güncelleme sayesinde, küçük işletmelerden yeni açılan yerlere kadar aradıkları mekânları ve kurumları rahatça bulabilecekler.

DAHA FAZLASI HEDEFLENİYOR

Yandex Navigasyon ilk aşamada restoran, kafe, sinema, tiyatro, müze, AVM, mağaza, iş merkezi ve güzellik salonları gibi çeşitli kategorilerde çok sayıda kurum bilgisini haritasına ekleyerek veritabanını güncelledi. Yandex, çalışmanın devamında yaklaşık 3 kat daha veri üzerinde çalışma yaparak milyonlarca kurum bilgisini bu yıl içerisinde haritasına yansıtmayı hedefliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yandex yaptığı işbirliğiyle birçok kurumun yer bilgisini haritasına ekledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN