Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erbaa’nın Çehresini Değiştirecek Proje Yarışması

Giriş Tarihi: 19.2.2015 16:58
Erbaa’nın Çehresini Değiştirecek Proje Yarışması
Erbaa Belediyesi ilçenin çehresini değiştirecek, Cumhuriyet Meydanı, Çarşı Sağlıklaştırması, Gazi Bulvarı ve Erek Caddesi’ni kapsayan yeni bir proje yarışması hazırlıklarına başladı.
Erbaa Belediyesi Cumhuriyet Meydanı, Çarşı Sağlıklaştırması, Gazi Bulvarı ve Erek Caddesini kapsayacak yeni proje yarışması için kolları sıvadı. "Yeni Erbaa" hedefiyle uygulanacak projeleri yarışmalarla belirlemeyi planlayan Erbaa Belediyesi, Yeni Cumhuriyet Meydanı ve neredeyse Erbaa şehir merkezinin tamamını kapsayacak yeni bir yarışma için çalışmalara başladı. Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, söz verdikleri gibi şehri yönetirken ortak aklı göz önüne alacaklarını söyledi. Şehirlerin bir kişinin sözüyle bir tek kişinin kararlarıyla yönetilecek yerler olmadığını dile getiren Yıldırım, “Yetkiler geçicidir, sınırlıdır. Sınırları aşan projelerde mutlaka ama mutlaka farklı fikirleri alarak fikir çatışması sonucu ortaya çıkacak ortak aklı kullanmalıyız. Bu fikirleri de vatandaşla paylaşmalıyız. Biz göreve geldiğimiz günden bu güne beş tane proje yarışmasıyla ilgili hazırlık yaptık. Bunlardan birisi olan Çamlıkla ilgili projemiz bitti. Şimdi Cumhuriyet Meydanı, aynı zamanda çarşımız, Gazi Bulvarımız ve Erek Caddesiyle ilgili proje yarışmamız da bugünden itibaren ortak akılla başlayacak” dedi.
"GEÇMİŞ İLE GELECEK ARASINDA BAĞ KURUYORUZ"
Kentin geçmişi ile geleceği arasında bağ kurduklarını ifade eden Başkan Yıldırım, “Bu proje ile merkezimize insanı aldık. İnsana yönelik projeler yapıyoruz. İnsanların rahat edeceği, insanların rahatlıkla sosyalleşeceği, rahatlıkla ticari faaliyetlerini yapabileceği alanlar tasarlıyoruz. Erbaa’da kentin kimliğine uygun hareket ediyoruz. Kentin geçmişiyle geleceği arasında bağ kuruyoruz. Aynı zamanda projelerimiz arasında uyum sağlıyoruz. Çamlık meydandan ayrılamaz, meydan çamlıktan ayrılamaz. Aynı zamanda meydan çarşıdan, çarşı da Gazi Bulvarından ayrılamaz. Bu sebeple projeleri önemsiyoruz” diye konuştu.
Yarışmaların jüri başkanlığını yürüten Mimar Kenan Güvenç ise bu yarışmaların sosyal bir proje olduğuna dikkat çekerek, “Kentsel dönüşümü sosyal anlamda nasıl yeniden sağlarız? Bu konuda sayın başkan ve biz oldukça kararlıyız. Çamlık bu yarışmaların ilk adımını teşkil ediyor. Bundan sonra daha hızlı bir şekilde diğer projeler gündeme gelecek ve sonuca gideceğiz. Çamlık ilk olduğu için biraz zaman aldı. Bundan sonrakiler daha ritmik olarak gelişecek ve peş peşe gelecekler. Benim tahminim sonbahardan itibaren çamlık açılmış- inşaatı tamamlanmış olacak. Yeni yarışmaların da projelerini elde etmiş olacağız çok büyük ihtimalle” şeklinde açıklamalarda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erbaa’nın Çehresini Değiştirecek Proje Yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN