Kadınlar Günü’nde Kültür Ve Sanat Merkezi Açılışı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Belediyesi Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde törenle hizmete açıldı.
Tokat Belediyesi tarafından Çay Mahallesi’nde bin 800 metrekare kapalı bir alanda hayata geçirilen Kültür ve Sanat Merkezi’nde farklı alanlarda 74 adet kurs kadınlara hizmet verecek. Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi açılışına Tokat Valisi Cevdet Can ve eşi Naime Can, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve eşi Hatice Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat ile çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kadınların kendilerini geliştirdikleri, el becerilerini kazanca dönüştürerek kendi ayakları üzerinde durabilecekleri kültür merkezleri açtıklarını söyledi. Kadına yönelik şiddet olaylarına da değinen Başkan Eroğlu, “Gerek televizyonlarda gerekse gazetelerde okuyoruz, izliyoruz. Karşılaştığımız bu olaylar bizi derinden üzüyor. En son Özgecan Aslan olayı bizi derinden üzdü. Bu şiddetin önüne geçmek sadece mevzuatla mümkün olmuyor. Erkeklerin bu konuda hassas olması gerekiyor” dedi.
Tokat Valisi Cevdet Can ise tarihi Sulusokak’ta kadınların el emeği ürünlerini satabileceği bir satış noktası oluşturulacağı müjdesini verdi. Valilik ve Özel İdare ile birlikte kadın girişimcilere destek kredisi sağlayacaklarını belirten Vali Can, “Amacımız Tokat’ta kadın girişimci sayısını arttırmak. Önümüzdeki 10 yıl içinde Tokat’ta turizm müthiş bir noktaya gelecek. Dolayısıyla el emeği ürünleriniz daha da değerlenecek. Bunun için biz bu ürünlerinizi satmanız noktasında elimizden gelen desteği vereceğiz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi’nin açılış kurdelesi bürokratların eşleri tarafından kesilerek hizmete sunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar Günü’nde Kültür Ve Sanat Merkezi Açılışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN