Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilere Meyvecilikte Budama Öğretildi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 15:38
Öğrencilere Meyvecilikte Budama Öğretildi
’ın Niksar ilçesinde öğrencilere meyvecilikte budama kursu ile organik meyvecilik konuları anlatıldı.
Niksar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü organizasyonu ile “Okullar Hayat Bulsun Projesi” kapsamında Aysel Nadide Başar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda (YİBO) Tarım Danışmanı Ziraat Mühendisi Kevser Türker ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanlarından Ali Osman Türker tarafından öğrencilere meyvecilikte budama kursu ile organik meyvecilik konuları anlatıldı.
Programda Tarım Danışmanı Ziraat Mühendisi Kevser Türker tarafından YİBO çevresine dikilmek üzere Niksar Belediyesi tarafından verilen peyzaj bitkilerinin cins tür ve özellikleri hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Peyzaj bitkilerinden defne, taflan, ateş dikeni, palmiye, mazı, Amerikan ladini, Amerikan sarmaşığı, hanımeli den oluşan toplamda 200 adet fidan okulun çevresini güzelleştirmek amacıyla toprakla buluşturuldu.
İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanlarından Ali Osman Türker tarafından 2 yaşındaki yarı bodur elma, 7 yaşlı erik, kiraz, vişne, ceviz ağaçlarında piramit budama sitemi, kayısı ve şeftali ağaçlarında goble şekli budama tekniğinde verim budaması organik meyve bahçesinde uygulamalı olarak anlatıldı.
Aysel Nadide Başar YİBO Müdürü Ahmet Kara, kurs sayesinde öğrencilerin eğlenerek doğayı, çevre ve bitkileri öğrendiklerini belirterek kursu açan Halk Eğitim Müdürlüğüne, uygulamada destek veren Niksar İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne, peyzaj bitkiler desteği ile okulun güzelleştirilmesine katkıda bulunan Niksar Belediyesi’ne, her yıl meyve fidanı dikerek bahçenin tesisine katkı sağlayan TEMA Temsilciliğine ve katkısı olan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilere Meyvecilikte Budama Öğretildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN