Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski Tekel Ambarları Yıkılarak Stadyum Yapılacak

Giriş Tarihi: 1.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:51
Eski Tekel Ambarları Yıkılarak Stadyum Yapılacak
’ın Erbaa ilçesinde eski tekel ambarlarının bulunduğu alan stadyum ve spor tesisi yapılması şartıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne devredildi.
AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan ve Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım’ın girişimleri sonucu yeni stadyum ve spor tesisi yapılması amacıyla 75 bin 300 metrekarelik alanda bulunan eski tekel ambarları Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne tahsis edildi. Başkan Yıldırım, seçim vaatlerinden bir tanesinin de yeni stadyum yapılması olduğunu hatırlatarak, “Yeni Erbaa meydanını yapabilmemiz için öncelikle stadyumun ve kapalı spor salonunun bu alana taşınması gerekiyordu. Sayın vekilimiz Zeyid Aslan’ın büyük çabaları ve gayretleriyle bu tahsis geçtiğimiz gün gerçekleşti. Bu tür çalışmalar çok kolay olmuyor. Sonuçta 75 dönümlük bir araziden bahsediyoruz. Projelerimizi hayata geçirebilmemiz için yer tahsislerinin gerçekleşmesi gerekiyor. Bu haber aslında yeni Erbaa meydanının, yeni kapalı spor salonunun ve stadyumun habercisidir. Bu tahsisle birlikte ne yapacağız? Yeni adliye binasının üniversitenin bulunduğu bir yerde Erbaa hem yeni bir meydan, hem sosyal yaşam alanı, hem de yeni bir merkez kazanmış olacak. Bunlar Yeni Erbaa’nın ayak sesleri. Verdiğimiz sözleri birbiri ardına yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projelerimizin temellerinin atılacağı günlere her gün biraz daha yaklaşıyoruz. Sayın vekilimiz Zeyid Aslan’a verdiği destek sebebiyle teşekkür ediyorum" dedi.
10 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip eski tekel ambarlarında hali hazırda 1 adet cami, 16 adet de eski depo binası bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski Tekel Ambarları Yıkılarak Stadyum Yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN