Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta Kutlu Doğum Haftası

Giriş Tarihi: 13.4.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 22:38
Tokat’ta Kutlu Doğum Haftası
İl Müftüsü Ahmet Erdem, Kutlu Doğum Haftası’nda ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ temasına değinerek, "Hiç kimsenin ötekileştirilmediği bir sevgi ve barış ortamına ihtiyacımız var" dedi.
Tokat’ta Kutlu Doğum Haftası ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ temasında çeşitli programlarla kutlanacak. Etkinliklerle ilgili açıklama yapan Tokat İl Müftüsü Ahmet Erdem, 14-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek programların ilkinin Yer altı Çarşısı üzerinde öğle namazını müteakiben kitap sergisi açılışı ile başlayacağını ifade ederek, “Çarşamba günü kan bağışı, Perşembe günü şehitler için mevlid-i şerif okunarak dua yapılacak. Cuma günü bütün camilerde Kutlu Doğum ile ilgili vaaz ve hutbeler okunacak. Akşamda 26 Haziran Atatürk Kültür Merkezi’nde Prof. Dr. Kadir Özköse tarafından konferans verilecek. Cumartesi günü sabah namazında ise Kutlu Doğum Gençlik buluşması yapacağız. Cumartesi günleri 500 civarında yarısı öğrenci denilecek yaşlarda genç anne ve babaları ile camiye gelerek cemaate katılıyor. Bu anlamda ayrıca köylerimizde, ilçelerimizde Kutlu Doğum programları yapılacak” dedi.
Kutlu Doğum Haftası ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ temasına değinen Erdem, “Günümüzde bu konun ne kadar önemli olduğunu sizlerde takdir ederseniz. Birlikte yaşamak derken önce ailede birlik ve beraberlik, huzur olacak. Mahallerimizde, şehirlerimizde, ülkemizde ve dünyamızda huzur olacak. Yani ülkeler, insanlar barışı, huzur, hiç kimsenin ötekileştirilmediği bir sevgi ve barış ortamına ihtiyacımız var. Bunun temelini Hz. Peygamber asırlar önce atmıştır. Birlikte yaşamanın önemli iki kuralı var. Birincisi kanuni yönü, bunu devlet tanzim eder. Ahlaki yönünü ise dinler, inanç tanzim eder” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tokat’ta Kutlu Doğum Haftası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN