Mursi’nin İdam Kararı ’ta Protesto Edildi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 17:10
Mursi’nin İdam Kararı Tokat’ta Protesto Edildi
Memur-Sen Şubesi tarafından düzenlenen eylemde, Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye verilen idam kararı protesto edildi.
Tokat Yeraltı Çarşısı üzerinde düzenlenen eyleme katılanlar ’Zalim Sisi Mısır’dan defol’, ’Mursi’ye selam direnişe devam’ sloganı attı. Basın açıklamasını okuyan Memur Sen üyesi Gülsüm Altuntaş, Mursi’ye ve Mısır halkına karşı verilen haksız, hukuksuz kararları ve alçakça saldırıları şiddetle kınayarak, lanetlediklerini söyledi. Darbeci mahkemelerin kararlarını protesto etmek için alanlarda olduklarını ifade eden Altuntaş, idam kararları Mısır’daki vahşetin tescili olduğunu ifade eden Altuntaş, “Zulme sessiz kalmayıp meydanları terk etmeyerek, binlerce şehit vererek dünyada eşi benzerine az rastlanan örnek bir direnişe imza atanlar değil, darbeciler yargı önünde hesap vermelidir. Mursi’nin ilkeli ve tavizsiz tutumu karşısında acziyet içine düşenler, bugün Muhammed Mursi’yi, darbe karşıtlarını nasıl ve niçin yargıladıklarını hiç kimseye anlatamazken Batı bu zulme ortak oluyor” dedi.
Mahkemelerde hesap verenler Mursi’ler değil Sisiler, Esed’ler ve onların küresel ortakları olana kadar vazgeçmeyeceklerini ifade eden Altuntaş, “Son sözümüz şudur; Binlerce darbe karşıtının katledildiği Mısır’da katillerin verdiği hukuksuz kararları tanımıyor, silaha ve şiddete bulaşmayarak örnek bir duruş sergileyen Mısır halkının yanında durduğumuzu Memur-Sen olarak deklare ediyoruz. Mursi dahil tüm İhvan tutukluları serbest bırakılmalı, Muhammed Mursi’nin göreve iadesi sağlanmalı, darbenin asker-sivil tüm aktörleri yargılanmalıdır” diye konuştu.
Memur Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdurahman Gürbüz ile AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Fatma Gaye Güler’in de katıldığı eylemde grup Rabia işareti ile birlikte sloganlar atarak dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mursi’nin İdam Kararı Tokat’ta Protesto Edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN